Knyga. Piers Anthony - Ftoras

Šią knygą sudaro romanas Ftoras ir du apsakymai: Harlan Ellison „Pasaulių žudikas“ bei Gordon Dickson „Apsiaustas ir lazda“. Pakalbėjime apie viską iš eilės.

Piers Anthony Ftoras – tai yra Chtono dvilogijos antra dalis. Ir nors veiksmas vyksta tame pačiame pasaulyje, tačiau pagrindiniu veikėju šiame romane tampa Arlo – Atono ir Kokenos sūnus.

Neorganinės kilmės protas Chtonas nori sunaikinti visą Galaktikos gyvybę, kuri nenori lengvai pasiduoti ir stoja į kovą su juo. Laimės ta pusė, kuri į save palenks gerai pažįstantį visus tunelius – Arlą. Norėdamos laimėti vaikino palankumą minjonetės atsiunčia savo seserį, kad ji suviliotų vaikiną, tačiau viskas ne taip paprasta.

Šioje knygoje nebėra to be protiško svaigulio, nebėra tos meilės, kuri vežė pirmoje dalyje. Ir nors veiksmas vyksta toje pačioje vietoje, ši knyga yra kitokia viskuo ir, deja, blogąja prasme.

Autorius bando paaiškinti viską logiškai ir pritemti prie knygos veiksmo Skandinavijos dievų tarpusavio kovas.

Pirmą kartą teko skaityti apie seksą kaip apie kosminio laivo prisišvartavimą... Jeigu kam įdomu tai pls 58-59. Tų puslapių išplėšimas būtų nenusikaltimas, bet knygos pagerinimas.

Apskritai visas romanas, švelniai sakant, yra pravalas.

Harlan Ellison Pasaulių žudikas. Galaktikoje, kur daugybė nepriklausomų planetų ir nėra bendros valdžios kiekvienas kovoja už save. Džeradas vadinamas planetų žudiku. Jis pasamdytas kliento apsilanko planetoje ją ištyrinėja ir parengia užgrobimo planą. Džeradas niekada nesuklydo ir suklysti nežada. Tikrai nuostabus apsakymas, norėtųsi, jog jis būtų pilno romano apimties.

Gordon Dickson Apsiaustas ir lazda. Žemę valdo galingi ateiviai, kurie žmones laiko gyvuliais. Šeinas Evertas yra labai vertingas gyvulys, jis dirba pasiuntinuku pas žemės valdytoją bei moka daugybę kalbų. Principe kaip ir apsakyme nieko neatsitinka. Tiesa, jis apsakymas laimėjo Hugo 1981 metais.

Mano vertinimas:

– romanas – laiko švaistymas, tačiau apsakymai neblogi.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)