Knyga. Robert A. Heinlein - Galaktikos pilietis

Keista knyga, niekaip nesugalvoju su kuo ją galėčiau palyginti. Sunku apie ją ką nors pasakyti nespoilinant, tačiau baigus ją skaityti apėmė toks keistas jausmas, jog knyga buvo tikrai gera.

Ši knyga tai berniuko vardu Torbis gyvenimo istorija nuo maždaug keturių iki dvidešimties metų. (Tikslus amžius niekur neminimas.)

Torbis yra vergas, kurį Sargono mieste nusiperka elgeta Luošys Baslimas. Baslimas išmoko daugybės naudingų dalykų berniuką.

Tolesnis tekstas yra spoileris, todėl geriau neskaitykite.

Antrame gyvenimo etape Torbis patenka į suomių pirklių laivą. Su tikrais suomiais tie pirkliai neturi nieko bendro, tai uždara ir gana primityvi bendruomenė suvaržyta daugybės taisyklių. Priklausomai nuo vietos, laiko ir aplinkybių į tą patį žmogų yra privalu kreiptis pagal giminystės ryšį, pareigas arba tiesiog vardu. Labai svarbu niekada nesumaišyti kada ir kaip galima kreiptis.

Pirkliai vadina save Laisvaisiais Žmonėmis ir niekina visus kitus (vadindami juos frakiais), tačiau greitai Torbis supranta, jog būdamas elgetos vergu jis buvo daug laisvesnis nei gyvendamas su pirkliais.

Trečiame gyvenimo etape Torbis patenka į Žemės kosminį karinį laivą ir tampa gvardiečiu. Čia taip pat galioja savitos bendravimo taisyklės, tačiau gerokai paprastesnės nei pirklių laive.

Galiausiai Torbis grįžta pas savo tikruosius gimines ir čia jam praverčia visa sukaupta patirtis.

Pirmą kartą pamačiau įdomų tarpplanetinį keliavimo būdą – perėjimą į iracionalią erdvę. Kosminiai laivai greitėja iki šviesos greičio, tuomet pereina į iracionalią erdvę bei skrenda didesnių nei šviesos greičiu.

Skaitydamas knygą niekaip negalėjau suprasti kaip mergina gali būti „glaudi“?

Mano vertinimas:

– pradžioje skaitėsi gan sunkiai, bet pabaigoje vis tik užplūdo teigiamos emocijos.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)