Knyga. Robert Asprin - Blėnių vežėčios

Ši knyga sudaryta iš dviejų pasakų suaugusiems (tai parašyta pačioje knygoje): Melų pasakos, niekai ir blėniai; Melai, niekai ir nesusipratimai. Tai yra pirmos dvi Mitų ciklo istorijos (deja, lietuvių kalba daugiau išleista nebuvo).

Du klausimai. Pirma kas yra blėniai? Antra: kodėl šita knyga vadinasi blėnių vežėčios?

Melų pasakos, niekai ir blėniai. Istorija pasakojama iš pagrindinio veikėjo – Skivio, buvusio vagies ir burtininko Garkino mokinio pozicijų. Garkiną nušauna samdomas žudikas, tačiau paskutinio savo ritualo metu burtininkas iškviečia demoną ir atima visas jo galias.

Demonas Aahzas ir Skivis keliauja ketindami sustabdyti piktus Ištvano kėslus ir patiria daugybę nuotykių.

Melai, niekai ir nesusipratimai. Rodrikas Penktasis, Posiltumo Karalius pasiūlo Skivui karališkojo burtininko pareigybę, Aahzas manydamas, jog tai lengvas būdas užsidirbti pinigų, įtikina savo mokinį priimti tą pasiūlymą, tačiau paaiškėja, jog viskas nėra taip paprasta...

Pasaulyje yra daugybė matmenų. Vėlyje gyvena vėlniai (taip su ė), Kyšyje gyvena kipšai, Aahzas yra iš pedos, todėl yra pedalas arba pedantas, o Skivis gyvena Vėpe, todėl yra vėpla... Įdomu, kaip visa tai vadinasi originalo kalboje?

Kiekvienas knygos skyrius prasideda kokio nors gerai žinomo žmogaus citata, tarp cituojamu rasite: Barbę Devyndarbę, A. Hitlerį, Inspektorių Kliuzo, Ikarą, Robiną Hudą, Dartą Veiderį ir daugelį kitų.

Nuotykiai įtraukia nuo pat pirmos raidės, knyga skaitosi labai lengvai, o autoriaus ironija tiesiog žavi. Jeigu jums patiko Terry Pratchett plokščiasis pasaulis, tai jums tikrai patiks ir šita knyga.

Mano vertinimas:

– paskutiniu metu į mano rankas buvo pakliuvę abejotinos kokybės knygos, todėl paėmęs šitą džiaugiausi lyg radęs deimantą pelenuose.

Brukštelk žinutę