Knyga. Robert J. Sawyer - Mirtinas Eksperimentas

Didžiausias metų nusivylimas. Didžiausias nusivylimas knyga, kokį tik atsimenu... Kai perskaičiau ant nugarėlės elektroniniai žudikai, siautėjantys pasauliniame interneto tinkle... galvojau, kad bus labai gykiška, kiberpankiška ir kažkas panašaus į terminatorių, o gavau...

Tai knyga apie žmonių santykius: meilę, neištikimybę, bandymą susitaikyti po to ir psichologines problemas. Kuri vieta čia fantastinė? Maždaug vidury knygos pagrindinis veikėjas Piteris Hobsonas sukuria tris savo sąmonės kopijas, kiekvieną šiek tiek kitokią. Kaip reaguoja dirbtinis intelektas ir tikras žmogus į tas pačias problemas, išgyvenimus? Be abejonės skirtingai.

Ši knyga apdovanota Nebula 1995 metais, bet vadovaujantis tokia logika, kiekvienas meksikietiškas serialas turėtų ją laimėti... Taip, šita knyga išleista 1995, o veiksmas vyksta 2011 metais. Taip, yra keletą kartų paminėtos nanotechnologijos ir dirbtinis intelektas, bet tai tik fonas visam veiksmui. Jeigu to už tenka, kad būtų fantastika, tai į kiekvieną meksikietišką serialą tereiktų įtraukti du sakinius apie laiko keliones ir vuole – Nebula premija.

Jeigu aš norėčiau knygos apie žmonių santykius, tai ieškočiau jos meilės romanų, o ne fantastikos skyriuje...

Aš neabejoju, kad bus žmonių, kuriems patiks ši knyga, bet...

Mano vertinimas:

– nafig tokias knygas.

Brukštelk žinutę