Knyga. Robert J. Sawyer - Skaičiuojantis dievas

Ši knyga pasakoja apie paleontologą Tomašą Džerichą, kuris serga plaučiu vėžiu ir paskutines jo gyvenimo dienas. Beje, į Žemę nusileido ateivei, nors jeigu jie nebūtų nusileidę, vargu ar knyga labai keistųsi.

Savo paskutines dienas Tomašas praleidžia darbe, kartu su ateiviu, tyrinėdamas dinozauru fosilijas ir kalbėdamas apie Dievą. Mokslininkas niekada netikėjo Dievu, tuo tarpu ateivis mano, jog Dievas yra viso mokslo paaiškinimo šaltinis. Žinodamas kiek jam liko gyventi Džerichas pergalvoja savo gyvenimą, keičia savo mąstymą .

Didžioji dalis knygos yra nuobodus mokslininko mąstymas, arba jo diskusija su ateiviu, kažkur prieš pat knygos pabaigą pasirodo nedidelis veiksmo epizodas.

Rodos tiek galiu pasakyti apie knygą. Niekaip nesuprantu, kodėl šitą knygą vadina fantastine. Tomašas vienodai galėjo kalbėti su kunigu, psichiatru ar bet kuo kitu. Nemanau, kad ateivio pasirodymas vietoj kito veikėjo daro knygą labiau fantastine. Beje, ši knyga laikoma nacionaliniu Kanados bestseleriu, savaime suprantama veiksmas vyksta Kanadoje.

Mano vertinimas:

– galbūt jums patiks skaityti kaip keičiasi žmogaus mąstymas žinant, kad gyventi liko visai nedaug.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)