Knyga. Roger MacBride Allen - Perskelta sfera

Tai yra antroji „Medžiojama žemė“ dalis. Kiek suprantu iš wikipedijos, autorius žadėjo parašyti ir trečią šios knygos dalį, bet kol kas to nepadarė.

Pirmoje knygoje ateiviai vadinami charoniečiais pavogė Žemę ir išgabeno per juodą skylę į savo multivisatą. Šioje knygoje veiksmas prasideda praėjus penkiems metams po to įvykio. Veiksmas vyksta lygiagrečiai dviejuose vietoje: Saulės sistemoje ir multivisatoje. Žmonės abiejuose vietose sprendžia kaip gražinti Žemę į Saulės sistemą.

Kaip ir pirmoje knygoje čia gausiu veikėjų, dalį jau pažįstate, kiti – nauji, nėra vieno pagrindinio, todėl pristatinėti neverta.

Ši knyga - tai pseudomokslo, nostalgiškų prisiminimų ir netikėtų emocinių antplūdžių mišinys. Iki 200 puslapio praktiškai nieko neatsitinka ir tuomet staiga visi supranta, jog charoniečiai turi priešininką, kurio labai bijo. Tolesnės eigos galimi variantai: arba priešininkas sunaikina multivisatą ir dėl to Žemė žūsta, arba charoniečiai panaudoja Žemę kaip ginklą ir priešininką nugali. Patys suprantate, nei vienas variantas žmonių netenkina.

Labiausiai knygoje erzina, kad visi veikėjai žino viską tą patį, nors juos skiria net ne kilometrai, o milijardai šviesmečių. Apie telepatiją knygoje nebuvo nei karto užsiminta, bet jinai egzistuoja, o gal tiesiog žmonės paklusta vienam kolektyviniam protui? Pasirinkite variantą, kuris patinka labiau, nes autorius apie jį nekalba, o kitaip tokios nesąmonės paaiškinti neįmanoma.

Mano vertinimas:

– net nesugalvoju kaip gražiai išreikšti koks gaidys yra šita knyga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)