Knyga. Roger Zelazny - Numirti Italbare

Knygą sudaro romanas „Numirti Italbare“ ir du apsakymai: Davin Brin „Pavėlavusieji“ ir Robert Sheckley „Kur dar nebuvo įžengęs žmogus“. Aptarkime viską iš eilės.

Roger Zelazny – Numirti Italbare. Heidelis fon Haimekas yra unikalus žmogus. Jis suserga visomis ligomis kokiomis tik sutinka užsikrėtusius žmones, bet labai greitai pasveiksta ir jo kraujas gali būti naudojamas kaip serumas. Jis gali būti vaistas nuo visų ligų, bet taip pat gali būti mirtinai pavojingas ginklas, nes žmonės atsidūrę šalia jo kol jis nepasveikęs, visi be išimties, suserga.

Daugybė žmonių dėl skirtingų priežasčių nori surasti Heidelį. Knygoje yra net keletas labai įdomių personažų, tačiau istorija neišvystyta. Kažkoks DINAB kovoją prieš kažkokį LJ. Kas tai yra? Kažkokia planetų sąjunga, bet visiškai neaišku. Kodėl jie kovoja? Niekas nežino.

Autorius pasirenka idiotišką pasakojimo stilių: visą skyrių veikėją vadina „jis“ ir tik skyriaus gale atskleidžia jo vardą. Kai knygoje turim keturis veikėjus vyrus ir tik vieną moterį, tai skaityti tokią knygą...

Apibendrinant reiktų pasakyti, jog idėjos tikrai įdomios, bet visiškai nesugebėta jų išvystyti.

Davin Brin – Pavėlavusieji. Žmonės tyrinėja rastus kitų rasių senus kosminius zondus bei kitą įrangą. Apsakymas pasakojamas iš dviejų pozicijų: pirmo asmens kažkokio dirbtinio intelekto ir trečio asmens stebinčio Ursula Fleming.

Mano nuomone apsakymas yra kažkoks apie nieką ir toks tarsi neišbaigtas.

Robert Sheckley - Kur dar nebuvo įžengęs žmogus. Helmano ir Kaskerio kelionė eina į pabaigą, deja, baigiasi ne tik kelionė, bet ir maistas. Nusileidę planetoje jie randa ateivių sandėlį, belieka išsiaiškinti, kur ateiviai laiko maistą.

Labai linksma istorija.

Mano vertinimas:

– būna ir blogesnių knygų.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)