Knyga. Smėlio karaliai

– turbūt jau atkreipėte dėmesį, kad knyga neturi autoriaus. Tai yra todėl, kad ši knyga – apsakymų rinkinys. Dabar trumpai pabandysiu apžvelgti visus.

Oscar J. Friend „Keistas kelias“ – pasakoja apie biologą pasiklydusį džiunglėse ir netikėtai atrastą, keistą kelią – žmonijos evoliucijos muziejų.

Damon Knight „Didysis bumas“ – pasakojama apie žmones, kurie pardavinėjo karvės šūdą ateiviams.

Clifford D. Simak „Visi žemės spąstai“ – roboto, pabėgusio iš žemės ieškoti geresnio gyvenimo, nuotykiai.

Larry Niven „Sulauksiu“ – pasakoja apie žmogų įstrigusį svetimoje, toli nuo žemės esančioje planetoje.

Michael Moorcock „Štai žmogus“ – 1967 metais apdovanotas Nebula premija. Tikrai įspūdingas pasakojimas, o kas jeigu viskas buvo netaip kaip aprašyta Biblijoje? O kas jeigu Jėzaus nebuvo?

Frederik Pohl „Lavonas šėkla“ – pasakoja apie mokslininką sukūrusį aparatą galintį sukeisti žmogaus sielas vietomis.

Roger Zelazny „Velnio automobilis“ – pasakojimas apie protingus automobilius, kurie atsisakė klausyti šeimininkų ir tapo laukiniais.

George R.R. Martin „Smėlio karaliai“ – 1980 metais apdovanotas Hugo premija. Įspūdingas pasakojimas apie žmogų, kuris ieškojo egzotiškų gyvūnų, šį kartą jo pirkinys pranoko visus lūkesčius.

Kalbant bendrai apie visus apsakymus, jaučiasi jog jie parašyti gana seniai, mes vis dar neturim nei laiko mašinos, nei sugebėjom nuskristi toliau nei iki mėnulio. Kita vertus tai tik fantastika, o gera fantastika nesensta.

Mano vertinimas

– kai kurie apsakymai tikrai įspūdingi, kiti silpnesni, taigi sumoje gaunasi tai ką matot.

Brukštelk žinutę