Knyga. Sterling E. Lanier - Hiero kelionė

Tai yra pirmoji Hiero dvilogijos dalis. Šios knygos pavadinimas labai aiškiai pasako ko tikėtis: daugybės gamtos aprašymų, nes tai kelionė. Ir tik dar viena smulkmena, kurią turėtumėte žinoti prieš nuspręsdami ar verta skaityti: Hieras gyvena post-apokaliptiniame pasaulyje praėjus daugybei metų po atominių karų.

Peras Hieras Destinas yra šventikas ir iš savo bažnyčios vyresnybės gauna užduotį. Jis turi nukeliauti į toli pietuose esantį Prarastąjį miestą ir surasti kompiuterį, kuris bažnyčios valdžios manymu turėtų padėti jiems laimėti kovą su Suteptaisiais. Kaip padėtų, aš nežinau ir bent jau šitoje knygoje nepasakoma, bet kam tokios smulkmenos, kaip pagrindinė kelionės priežastis, rūpi?

Prarastaisiais miestais vadinamos vietos, kuriose gyveno žmonės prieš branduolinį karą.

Suteptaisiais vadinami žmonės apsėsti blogio ir siekiantys sunaikinti išgyvenusius žmones. Suteptieji vadovauja mirmutams. Mirmutai - tai mutavę gyvūnai įgiję žmogiškų bruožų bei neapykantą žmonėms.

Pasaulyje, kuriame gyvena Hieras yra labai paplitusi telepatija, jinai naudojama bendrauti žmonėms tarpusavyje ar su gyvūnais. Savo kelionėje Hieras nekartą įsivelia į kovą, bet į telepatų kovas mintimis jis turbūt įsivelia du kartus dažniau nei į fizines kovas.

Hiero kelionei nuolatos trukdo pavojingi gyvūnai tokie kaip mutavusios varlės dydžio su lyg pastatas, Suteptieji, siekiantys bet kokia kaina jį pagauti. Tačiau jis taip pat susiranda ir labai įdomių draugų. Mano nuomone, Hieras daro daugybę nelogiškų sprendimų, tačiau jam visuomet sekasi.

Greičiausiai tai viršelio įtaka, bet man norisi pasakyti, kad Hieras - tai Konanas su telepato galiomis.

Mano vertinimas:

– iš pradžių knyga atrodo lyg ir visai įdomi, tačiau vėliau pabosta, jinai yra gerokai per ilga.

Brukštelk žinutę