Knyga. Terry Pratchett - Magijos Spalva

Turbūt visi žinote, jog žemė yra plokščia, ją laiko keturi drambliai, kurie savo ruožtu stovi ant didžiulio vėžlio. O vėžlys tiesiog keliauja po visatos platybes. Tačiau kiek iš jūsų žino Didžiojo Pokšt (ang. Big Bang) teoriją? Teorija sako, jog vėžlys keliauja iš savo gimimo taško į poravimosi vietą. Atvykęs jis trumpai, bet aistringai poruotųsi iš ko gimtų kiti vėžliai nešantys kitus pasaulius.

Šioje knygoje pasakojama apie burtininko Traukvėjo ir turisto Dvigėlio nuotykius Disko pasaulyje. Dvigėlis nori sutikti tikrus herojus, pamatyti drakonus, sudalyvauti gatvės muštynėse, tuo tarpu Traukvėjis rinktųsi saugesnius keliavimo būdus, jeigu tik būtų įmanoma. Tačiau pasaulyje gyvenantis dievai mėgsta žaisti ir todėl knygos veikėjams tenka atsidurti įvairiuose situacijose bei patirti daug nuotykiu.

Knyga parašyta specifiniu humoro stiliumi, kuris gali būti nevisiems priimtinas, tačiau man labai patiko, bent jau iš pradžių. Vis tik į pabaigą ėmė atrodyti, kad knyga per daug ištęsta, o kai kurios situacijos, tiesiog pritemptos, kad būtų galima parašyti vieną ar kitą anekdotą. Taip pat nusivyliau knygos pabaiga.

Giltinė sėdėjo ir žiūrėjo į nueinantį Traukvėjį: “Ir kodėl jis man taip nepatinka“ –pagalvojo ji. – „Jis niekada, neateina į pasimatymus su manimi“.

Mano vertinimas:

– tikrai neatsimenu, kada teko skaityti tokio gero humoro knyga ir vis tik tai humoras, kurį supras nekiekvienas.

Brukštelk žinutę