Knyga. Terry Pratchett - Šviesa fantastiška

Tai antroji knyga iš Disko pasaulio serijos.

Disko pasaulio danguje patekėjo didžiulė raudona žvaigždė. Pranašystė skelbia, jog norint išvengti nelaimės reikia perskaityti visus aštuonis Kerus iš Oktavos knygos, bet čia iškyla nedidėlės problemos, vienas iš Kerų senai pabėgo iš knygos ir pasislėpė Traukvėjo galvoje, o likę septini esantys knygoje nenori būti perskaityti... Kol kas niekas nesirūpina antrąją problemą ir leidžiasi ieškoti Traukvėjo, ką padaryti ne taip jau lengva. O kaip jiems sekėsi pasikaitykite knygoje patys.

Tai toks trumpas anonsas. Antroji knyga prasideda, toje vietoje, kur baigiasi pirmoji. Tokiais atvejais, aš sau užduodu klausimą, ar galima suprasti antrąją knygą neskaičius pirmosios? Manau, kad galima, nors skaityti eilės tvarka būtų privalumas.

Šioje knygoje sutiksime tuos pačius pagrindinius veikėjus burtininką Traukvėjį, turistą Dvigėlį ir jo Bagažą bei keletą naujų personažų. Knygoje tęsiamos geriausios humoro tradicijos paveldėtos iš pirmosios. „Fantastišką šviesą“ turbūt reiktų pavadinti Konano Barbaro parodija. Senas, mažas herojus, su nuolat skaudančia nugara, tačiau vis dar gelbėjantis mergeles ir grobiantis auksą iš šventyklų...

Vis tik aš kai ko pasigedau, o jeigu konkrečiai – tai Giltinės. Ji pasirodė ir šioje dalyje, tačiau jos vaidmuo buvo tik epizodinis, o norėjosi ją sutikti dažniau.

Šioje dalyje mažiau šyžų nei pirmoje ir šį kartą man tikrai patiko kaip knyga baigėsi, tikiuosi jūs labai nesupyksite, jeigu aš paspolinsiu ir pacituosiu PABAIGA. Pripažinkit, taip baigiasi ne visos knygos.

Mano vertinimas:

 

- tiems kam patiko pirmoji knyga be abejonės patiks ir šita.

Brukštelk žinutę