Knyga. Timothy Zahn - Užkariautojo paveldas.

Užkariautojo paveldas yra antroji trilogijos knyga. Pirmoji – Užkariautojo didybė. Tie, kurie skaitė pirmą dalį ir ruošiasi skaityti antrąją geriau neskaitykite to ką aš čia parašiau.

Visa istorija pasakojama iš ateivių džirišų, kurie užpuolė Žemės imperiją pozicijų. Įdomiausia pati ateiviu situacija: iš pradžių jie būna gyvi ir turi fizini kūną, kai kūnas miršta, jie tampa eterinėmis šmėklomis ir taip pratęsia savo gyvenimą (čia kažkodėl prisiminiau Glen Cook- Drakonas niekada nemiega), tačiau ir eterinės šmėklos gali kada nors mirti. Ateiviai virtę šmėklomis nelabai turi ką veikti, todėl dažniausia užsiima paskalų išnešiojimu, dėl to kyla ne viena problema, o kartais net gi dideli konfliktai su gyvais giminaičiais. Tiesa pasakius, ši knyga nelabai kuo siejasi su pirmąją, aišku priešistorės žinojimas man padėjo greičiau įsijausti į situaciją, tačiau manau jog žmogus neskaitęs pirmosios knygos puikiausiai susigaudytų šioje istorijoje.

Knygoje yra trys pagrindinės veiksmo linijos, kurios persipina tarpusavyje. Pirmoje linijoje pasakojama apie Tir-džilašą - žmonių ir kitų rasių tyrinėtoją, bei jo problemas su šeima: tėvu, motina, sužadėtine. Antroje linijoje - apie Tir-mežašą, pirmojo ateivio brolį, vadovaujantį pajėgoms užėmusios Dorko planetą. O trečioje linijoje nagrinėjamos ateiviu valdžios politinės intrigos. Beje, kai sakau politinės intrigos prisimenu Dan Brown – Meteoritas ir William Dietz - Naujasis legionas. Nežinau kaip jums, tačiau nei vienoje iš šių knygų politinės intrigos man tikrai nepatiko.

Kai pirmą knygą autorius pabaigė idiotiškai aš save raminau, kad čia tik pirma trilogijos dalis, antroje viskas bus gerai, bet kai antrą vėl! Nors gal antrosios knygos dalis nebuvo tokia… gal... Nors geriau nemeluosiu ir antroji knyga palieka daug neatsakytų klausimų. Ar pavysk Tir-džilašui susitikti su savo sužadėtine dar kartą? Ar pavyks ateiviams išgelbėti Pir-t-zevistį? Ir ką Pir-t-zevistis sutarė su žmonėmis?

Negi reiks laukti tu atsakymų sekančioje knygoje? Kažkodėl aš abejoju tuo...

– sako gera pradžia puse darbo, bet kam tuomet reikalingos knygos be pabaigos?

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)