Knyga. Timothy Zahn - Užkariautojo didybė

- Žmonija pabandė užmegzti kontaktą su nežinoma rase, tačiau vietoj to visi buvo žiauriai iš žudyti. Ir tik Feilanas Kavanas pateko į naujos rasės nelaisvę. Lordas Stiurtas sužinojęs, kad po mūšio su ateiviais nerado jo sūnaus kūno negali sėdėti rankų sudėjęs ir imasi jo ieškoti. Tuo tarpu visi kiti ruošiasi neišvengiamam mūšiui su ateiviais. Eiliniai kariai tikisi, jog antrą kartą į mūšio lauką bus išvestas pats galingiausias mistinis ginklas Kirkė.

Perspėjimas, tai tik pirmoji knyga iš trijų, belieka laukti kada Eridanas išleis likusias dalis.

O dabar spoileris. Knygos pirmieji skyriai skaitosi labai sunkiai kadangi pristatoma labai daug veikėjų, kurie iškarto sekančiame skyriuje nužudomi. Atvirai pasakius, iki knygos galo man sunkiai sekėsi atsirinkti, kuris veikėjas yra kuris.

Aš suprantu, jog knyga parašyti be super herojų yra sunku, bet kai jie yra net trys... O jeigu konkrečiai tai aš kalbu apie lordo Stiurto apsauginius.

Be jau mano minėtų veikėjų Feilano, jo tėvo Stiurtas, knygoje sutinkame dar ir jo brolį Ariką ir seserį Melindą, kurie taip pat prisideda prie gelbėjimo operacijos. Knygoje galima sakyti yra keturios veiksmo linijos kiekvienam Kavano šeimos narui po vieną. Pirmoji linija Stiurtas ieško informacijos apie naująją rasę, kitų rasių legendose, tačiau vietoj to išsiaiškina, jog mistinis, pats galingiausias ginklas Kirkė niekada nebuvo sukurtas. Arba kitaip sakant visiems šakės.

Antroje linijoje Feilaną tyrinėja ateiviai, o jis ateivius. Kas apie kuriuos daugiau sužinos? Beje, bent jau mano nuomone šita linija pati įdomiausia.

Trečioje linijoje Arikas skrenda ieškoti savo brolio.

O ketvirtoje Melinda padėjusi Arikui pasiruošti ir išskirsti, lieka planetoje, kuria už puola ateiviai. Beje, šitai linijai skiriama mažiausia dėmesio.

Knyga baigiasi tuo, jo Arikui pavyksta išgelbėti Feilana, tačiau taip pat sužinoma, jog Žemė neturi Kirkės ir nėra jokių galimybių atsilaikyti prieš ateivius. Melinda pasislėpusi planetoje, kurią užėmė ateiviai. Žodžiu knyga palieka daugiau neatsakytų klausimų, nei atsakytų. Net gi sakyčiau neatsakytų klausimų knyga palieka perdaug. Ir man tikrai nepatinka kaip baigiasi knyga, pirkdamas aš nežinojau, jo čia tik pirma knyga iš trijų.

Mano vertinimas:

– rašytojas tikrai sugeba įtraukti skaitytoją į savo pasaulį, tačiau tai tik pirma knyga iš trijų, greičiausiai jeigu vertinčiau visą trilogiją iškarto vertinimas būtų DAUG geresnis.

Brukštelk žinutę