Knyga. Vonda N. McIntyre - Sapnų gyvatė

Nėra ko slėpti, jog knygą pirkau tik todėl, kad buvo žiauriai pigi. Ir kaip liaudės išmintis sako: nesitikėk gero daikto pigiai... Aš jau esu skaitęs vieną Vondos knygą, todėl stebuklų nesitikėjau. Jų čia ir nebuvo. 

Vonda turi savotiška stilių. Pas ją fantastiškos tik dekoracijos. Pirmoje mano skaitytoje knygoje veiksmas vyksta kosminiame laive, šitoj – post-apokaliptiniame pasaulyje išgyvenusiame branduolinį karą. Tačiau fantastika tuo ir baigiasi, viskas toliau yra tik klasikinė muilo opera: kas ką mylį, kas ko nemyli, bet pasimyli...

Įsivaizduokite, kad kas nors „Žvaigždžių karus“ pabandytų pastatyti teatre. Užuolaidas nuleidai veiksmas vyksta kosminėje stotyje, užuolaidas pakėlei – planetoje. Jokių sprogimų, jokių kosminių lenktynių, niekas teatre to nesugebėtų pavaizduoti. Aišku džedajų kovas galima pavaizduoti ir teatre, bet tai būtų greičiau kovos parodija.

Atsiprašau už lyrinį nukrypimą. Mano palyginimas su „Žvaigždžių karais“ gali šiek tiek suklaidinti, nes pasaulis labiau primena galbūt nevisiškai klasikinę fentazy istoriją: dykuma, kalnai, miestas, klajokliai auginantis gyvulius ir keliaujantys arkliais.

Kažkaip įsijaučiau ir pamiršau papasakoti apie ką yra knyga, taigi...

Daktarė patiria dvi nesėkmės iš eilės: iš pradžių nužudoma jos sapnų gyvatė, o po to miršta ir jos pacientas. Sutrikusi daktarė randomu keliauja po pasaulį ir stengiasi padėti žmonėms... O knygos pabaiga tokia banalybių banalybė, kad net gėda apie ją kalbėti.

Knygoje daug laiko skiriama darbo su gyvatėmis aprašymui. Netgi pradėjau tikėti, jog pati autorė rankose laikė ne vieną, nors greičiausiai pasižiūrėjo per Discovery kanalą. Vat tik nesuprantu vieno dalyko: kaip gyvatei gali lūžti stuburas?

Sąlyginai daug laiko autorė skiria pimpalo temperatūrai aprašyti. Aš nežinau... Gal moteris jaudina skaityti apie tai, bet man norisi greičiau skipinti... O galbūt autorė vieną kartą paėmė į rankas ir nusidegino...

Dar vienas keistas dalykas, kad žmonės gyvena šeimomis po tris. Ir kažkodėl tokiame meilės trikampyje niekas niekam nieko nepavydi. Matyt, todėl knyga ir yra fantastinė.

Mano vertinimas:

– muilo opera su pimpalais.

Brukštelk žinutę