Knyga. W. Michael Gear - Dievo voro kariai

Kas siunčia tris vištas tyrinėti pirmykščių žmonių gyvenamą planetą, kurioje ant arklių jodinėja ginkluoti vyrai? Nesupraskit manęs klaidingai, aš nesu prieš moteris, man patinka kapitonė Harington, man tik nepatinka vištos. Turbūt nereikia sakyti, jog viskas baigiasi išprievartavimu?

Sovietai nukariavo Ameriką, nepaklusnius indėnus ir meksikiečius susodino į kosminį laivą ir išsiuntė į kalėjimą, tačiau skirsdamas laivas dingo.

Prabėgus penkiems šimtams metų, vienas laivas visai atsitiktinai užfiksuoja planetoje, kurioje niekada nebuvo įkurta kolonija, radijo transliacijas. Tokiu atradimu labiausiai susidomi mokslininkai, kurie nori tuoj pat tyrinėti pirmykščių žmonių kultūrą. Deja, viskas nėra taip paprasta.

Pasaulį valdo direktoratas, kurį sudaro žmonės – smegenys, nieko daugiau neveikiantys, tik visą laiką analizuojantys informaciją. Direktorato tikslas palaikyti stabilią visuomenę, palaikyti gerą gyvenimo standartą, be rizikos, todėl direktoratas nemėgsta išsišokėlių ir visiems tokiems išplauna smegenis. Pasaulyje gyvena sterili visuomenė be svajonių.

Naujai atrastoje planetoje žmonės ne tik kariauja tarpusavyje, bet dar ir turi pranašus, kurie iš tiesų mato ateitį. Tai niekaip nesiderina su stabilios visuomenės vizija, vadinasi naujai atrastuosius būtina sunaikinti, bet iš pradžių, taip smalsu būtų juos patyrinėti...

Knyga iš pradžių yra grubi, žiauri, smurtinė ir skaitosi žiauriai lėtai, tačiau vėliau įvykiai įsibėgėja ir knyga tampa šiek tiek padoresne. Idėja nėra originali ir pasakyti, jog atvaizduota gerai irgi sakyti nesinori.

O dabar truputi spoileris. Knyga galėjo baigtis: ir jie visi ilgai bei laimingai gyveno, bet autorius kažkodėl nekenčia savo veikėjų ir pačioje pabaigoje nužudo net du iš keturių pagrindinių veikėjų. Tipo buvo zapaldo padaryti happyend‘ą?

Beje, tai yra pirmoji Voro kelio trilogijos dalis, kitos dalys taip ir nebuvo išleistos.

Mano vertinimas:

– man patiko Dievo Voro filosofija, jeigu ne sunki pradžia ir sunki pabaiga, tuomet būtų labai šauni knyga.

Brukštelk žinutę