Knyga. William Dietz - Asmens sargybinis

Maksas Maksonas yra buvęs jūrų pėstininkas, tarnybos metu sužeistas į galvą, todėl dabar galvoje turi metalinę plokštelę. Jis neprisimena savo praeities, tačiau naktinis sapnuoja košmarus, kurie galėtų būti jo praeitis.

Makso smegenys veikia keistai, kartais jis prisimena labai daug informacijos apie kokį nors įvykį ar daiktą, tačiau kartais nesugalvoja elementariausių dalykų, pamiršta, tai kas buvo sakyta prieš penkias minutes, daro daugybę kvailų klaidų. Vis dėl to Maksui pavyko išsaugoti savo tarnybos įgūdžius, todėl dirba apsauginiu.

Maksą pasamdo Marša Kasad garsi mokslininkė ir Proteko korporacijos vadovė nugabenti jos dukterį Sašą iš Žemės į Europą (Jupiterio palydovas). Taip prasideda vyro ir mergaitės kupina nuotykių kelionė. Tačiau ar tikrai konkurentai bei Žalieji (teroristai), nori pagrobti Sašą?

Knyga žavi ne tik nuolatiniu veiksmu bei nuotykiais, bet ir savo pasauliu. Žmonės gyvena visoje Saulės sistemoje, tačiau vis dar nesugebėjo išsiveržti už jos ribų. Didžiąją dalį darbų užėmė androidai, todėl daugelis žmonių yra bedarbiai dažniausiai tampantys neetatiniais darbininkais. Vargšų gyvenimas yra tikrai nekoks, tačiau turtuoliai beveik yra nemirtingi. Toks dalykas kaip valstybės neegzistuoja, nes viską valgo turtingos korporacijos.

Mano vertinimas:

– tikrai įtraukianti, nuostabi knyga.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)