Knyga. William Dietz - Laisvės planeta

Iš pirmo žvilgsnio Friholdas yra net gi labai neįdomi planeta: beveik visą paviršių užima dykumos ir gyventi galima tik siaurame ruože virš požeminių upių. Planetą atradusi „Intersistems“ ją parduoda išsimokėtinai paprastiems žmonėms.

Paprastiems žmonėms apsigyvenus planetoje paaiškėja, jog jie iš planetos gelmių gali ištraukti labai retą ir vertingą mineralą. Staiga tos planetos prireikia visiems.

Planetos prezidentas nesugalvoja kito būdo kaip pasamdyti pulkininką Stelą ir jo brigadą apginti planetą nuo norinčių ją pasisavinti.

Skaitant knygą neapleido mintis, kad šitą pasaulį jau kažkur mačiau. Čia paminėtas kalėjimas Liūnas, Antroji Rono Imperija bei dykumose gimę ateiviai, piratų būstinė Uola ir daugybė kitų smulkmenų.

Pati knyga greičiau apsakymų rinkinys sulipdytas į vieną masę. Pagrindinis veikėjas išsprendžia vieną mažą problemą ir tuoj pat turi spręsti kitą. Ir nors galutinis tikslas labai aiškus – Friholdo laisvė, tačiau per tas mažas problemėles nesijaučia tokio vientiso atkaklaus galutinio tikslo artėjimo. Tarsi problemų sprendimas būtų vardant pačio proceso, o ne kažko daugiau.

Knyga turi prologą ir epilogą, kurie visiškai nereikalingi, tiesiog popieriaus švaistymas.

Mano vertinimas:

– lengvas ir neįpareigojantis skaitalas, tačiau norėtųsi kažko daugiau nei vien tik nuotykių bičo, kuriam nesveikai sekasi.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)