Knyga. William R. Forstchen - Amžinoji sąjunga

Užknisa, kai vieną istorija išleidžia per dvi knygas ir vieną dalį vieną mėnesį, o antrą – kitą.

„Amžinoji sąjunga“ yra antroji ciklo „Pražuvęs pulkas“ knyga. Pirmoji lietuviškai ir vadinosi „Pražuvęs pulkas“ (originalo kalba kitaip).

Šioje knygoje galima sutikti gausybę pirmojoje knygoje išgyvenusių veikėjų: Kaliną, Fobijų Kromvelį, Endrių Kiną, Džoną Mainą, Vincentą Gordoną... Tačiau be abejonės joje gausybė naujų. Tiems kurie neskaitė pirmosios ciklo knygos, manau nebus problemų, kadangi, jeigu ne veikėjų atsiminimai, kurie kartkartėmis pasireiškia ir pasaulis, kuriame vyksta veiksmas, galima sakyti, jog knygos nelabai ką turi bendro.

Šioje istorijoje amerikiečiai sudarė sąjungą su senovės romėnais ir bando įtvirtinti ją. Tuo pačiu, amerikiečiai nori įdiegti romėnams savo demokratiją t.y. panaikinti vergiją, kas nepatinka Romos valdovams. Tuo tarpų vietinių orda – merkai, pasitelkę į pagalbą kartaginiečius bei amerikiečių tipo ginklus, nori nuo planetos paviršiaus nušluoti naująją sąjungą. Knygoje teks pamatyti demokratijos trūkumus, kvailų politikų ambicijas, apgaules ir nešvarios politikos.

Vis tik man išties darosi neramu, tai tik antroji knyga iš 9, kiek galima kariauti? Kol bus išžudyti visi amerikiečiai patekę į planetą pirmojoje knygoje? Hm... graudu.

Mano vertinimas:

– man patinka rašytojo stilius, tačiau manyčiau ši istorija per daug ištempta.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)