Knyga. William Tenn - Sienų žmonės

Žemę prieš keletą amžių užpuolė didžiulės pabaisos ir savo galybe sunaikino pagrindines žmonijos pajėgas. Dabar žmonės gyvena tik urvuose ir eina vogti maistą iš pabaisų, visai kaip žiurkės.

Pagrindinis veikėjas Erikas gyvena nedidelėje gentyje vadinamoje Žmonija. Be žmonijos taip pat dar yra Svetimi, kurie atrodo taip pat kaip ir jo genties žmonės, tačiau jie žmonėmis nėra laikomi.

Erikas yra laikomas berniuku, nes neatliko įšventinimo į vyrus ritualo. Jaunuolis svajoja kuo greičiau jį atlikti, nes atlikęs gautų žmoną ir jau turi nusižiūrėjęs vieną merginą, kuri atrodo jam neabejinga. Erikas svajoja, kad jo žmona pagimdys penkių vaikų vadą.

Be ritualinių šokių, įšventinamasis taip pat turi atlikti Vagystę. Paprastai jaunuoliai pasirenka užduotį pavogti maisto, bet dėdės įtikintas Erikas nusprendžia pavogti ateivių relikviją, o tai užverda didžiulę sumaištį gentyje bei tampa Eriko nuotykių pradžia.

Knyga susideda iš trijų dalių. Pirma dalis labai įtraukianti ir žada daugybę nuotykių, nors yra šiek tiek nuspėjama. Maždaug ties antros dalies viduriu nuotykiai pasibaigia ir prasideda nuobodūs monologai apie tai kokie žmonės yra blogi.

Nerekomenduočiau šitos knygos feministėms, nes moterys gali tik sėdėti namie ir užkalbėti maistą, o medžioklė ir nuotykiai yra vyrų reikalas.

Mano vertinimas:

– pradžia yra daug žadanti, tačiau ties viduriu istorija yra sugadinama ir po to jau nebe atsigauna.

Brukštelk žinutę