Knyga. Žemės paveldėtojai

„Žemės paveldėtojai“ – tai apsakymų rinkinys.

William Tenn – „Kursas į rytus“. Tai pasakojimas apie post-apokalipsinę Ameriką, kurią valdo galingos indėnų gentys. Vis mažėjantys baltųjų žmonių likučiai bando išgyventi siaubingomis sąlygomis.

Bertram Chandler – „Narvas“. Tai pasakojimas apie žmones išgyvenusius laivo kosminio laivo katastrofą. Bandant prisitaikyti gyventi naujoje planetoje, juos į nelaisvę paėmė ateiviai ir patalpino į savo zoologijos sodą.

Poul Anderson – „Vėjų ir tamsos valdovė“. Šis apsakymas apdovanotas Nebula ir Hugo premijomis. Neseniai kolonizuotoje planetoje kartas nuo karto dingsta maži vaikai. Policija teigia, jog tėvai patys kalti, kad buvo tokie aplaidūs, tuo tarpu žmonės pasakoja apie keistus Senuosius planetos gyventojus. Atrodo kaip yra iš tiesų ir kur dingsta vaikai teks aiškintis privačiam detektyvui Šerinfordui.

Sergej Lukjanenko – „Traukinys į šiltąją šalį“. Šis apsakymas pasakoja, apie tai kaip žmonės masiškai, nesėkmingai bando patekti į šiltąją šalį, ko ir kodėl jie ten keliauja visiškai neaišku.

Arthur C. Klarke – „Žvaigždė“. Šis apsakymas apdovanotas Hugo premija. Čia pateikiamos jėzuitų vienuolio mintys, grįžtant iš tyrinėjimo ekspedicijos.

Winston P. Sanders – „Sandėris“. Sveiki atvykę į pragarą. Velnias pasiūlo žmogui sandėrį ir mano, kad jį apgavo, tačiau iš tiesų, kas ką apgavo?

Connie Willis – „Mirtis virš Nilo“. Apie ką šitas apsakymas? Geras klausimas, nežinau, nesupratau. Trys poros keliauja lėktuvu į Kiprą ir kalba apie Agatos Kristi romaną „Mirtis virš Nilo“ bei dar kažkokį fantastinį filmą. Tik ar viskas vyksta iš tiesu?

Henry Slesar – „Egzamino diena“. Mes įpratę, jog egzaminai įvertintu ar mes esame pakankamai protingi. O čia...

Eric Brown – „Žemės paveldėtojai“. Mokslininkas Kleridžas Vutonas savo dienoraštyje pasakoja kaip jam pavyko susitikimas su laiko keliautoju Parnelu, norinčiu išgelbėti neanterdaliečių rasę nuo išnykimo bei jaunuoliu Herbertu Džordžu Velsu siekiančiu sutrukdyti Parnelui.

Mano vertinimas:

– Man labai patiko „Vėjų ir tamsos valdovė“ ir „Žemės paveldėtojai“, taip pat įdomus buvo „Mirtis virš Nilo“ ir „Narvas“.

Brukštelk žinutę