Knyga.Glen Cook - Baltoji Rožė

Tai trečioji Juodosios gvardijos ciklo dalis. Šioje knygoje sutiksite visus veikėjus, kurie sugebėjo išgyventi antroje dalyje: Kranklį, Leitenantą, Vienaakį, Gobliną, Tylenį, Elmo, Brangutę, Valdovę.

Šioje dalyje Brangutė vadinama Baltąja Rože padedama Juodosios Gvardijos likučių bei keistų naujų sąjungininkų kovoja prieš Valdovę ir naujus Pašvestuosius. Tačiau ir buvęs Valdovės vyras - Viešpats neguli rankų sudėjęs ir bando išsiversti iš kapo. Kas, ką ir kaip sužinosite perskaitę knygą.

Rašytojas bando suorganizuoti meilės geometrinę figūrą panašią į trikampį, bet kam to reikia? Tik gadina įspūdžius ir tiek.

Šioje dalyje veikėjai dar labiau pasenę, nebe tokie judrius ir entuziastingi. Kaip visuomet jie ilgisi savo šlovingos praeitis. Ir net gi sakyčiau, jog šita dalis nėra tokia juoda kaip ankstesnės, aišku, karo metu neišvengiamos ir kai kurių pagrindinių veikėjų žūtys, bet palyginus su pirmąja knyga...

Šioje dalyje ypatingai daug puslapių skirta Valdovei. Jeigu ankstesnėse dalyse jinai buvo tik vadovaujanti figūra, kartais apsireiškianti mūšio vietoje, tai šioje jinai kone pagrindinis personažas.

Man ypač patiko Baimės lyguma, joje gyvenantys skraidantys banginiai, mantos, kalbantys akmenys – menhyrai ir aišku keliaujantys medžiai. Galbūt nėra labai originali idėja, bet fantastiniai pasauliai mane žavi.

Ši knyga baigėsi taip kaip galėtų baigtis ir visa serija, tačiau mes visi žinom (tikiuosi, kad žinom), jog seriją sudaro devynios (kol kas?) knygos, todėl kyla klausimas ar verta ieškoti ketvirtosios šios serijos knygos?

Mano vertinimas:

– ši dalis man pasirodė silpnesnė nei antroji, tačiau man patiko pabaiga, todėl įvertinimą šiek tiek kilstelėjau.

Brukštelk žinutę