Knygos. Neal Asher -Tinklo įkaitas

Knygoje pasakojama apie agento Jano Kormako nuotykius. Perskaitęs visą knygą taip ir nesupratau, kodėl jinai vadinasi "Tinklo įkaitas", juk pagrindinis veikėjas pačioje pradžioje atsijungia nuo tinklo (Blogas ženklas dar nepapasakojau apie ką knyga, o jau ją kritikuoju). Agentas siunčiamas tirti sprogimo, kuris sugriovė Samarkando planetos trišakį ir nusinešė dešimtis tūkstančių žmonių gyvybes. Trišakiu vadinamos įtaisas, atitinkantis perkėlimo portalą, arba žvaigždių vartus (jeigu esate matę tą filmą). Reiktų dar pasakyti, jog planetų, laivų ir visų kitų pagrindinių dalykų valdymas yra patikėtas dirbtiniems intelektams. Taigi įvykus sprogimui buvo kartu sunaikintas ir planetos pagrindinis valdovas. Agento tikslas surasti, jeigu netyčia liko, gyvus žmones ir pabandyti surinkti informaciją iš antrinių kompiuterių, kurie nebuvo sprogimo epicentre ir galbūt išgyveno nepažeisti. Tačiau visą tą reikalą gadina ankstesnė jo neužbaigtą misiją, kurioje jis turėjo pašalinti separatistų grupuotę. Gaujos vadeiva samdo žudikus ir leidžiasi į Jano medžioklę. Negana to Samarkande pasirodo mistinė būtybė save vadinanti Drakonu ir pareiškia, jog iš kaleimo esančio giliai planetoje pabėgo psichopatas. Visą tą košę teks srėbti Kormakui.

Knyga skaitosi gana lengvai ir įdomiai, tačiau po 300 puslapių jau pradeda įgrįsti monotoniškas rašytojo stilius. Perskaičius knygos pabaiga susidaro įspūdis, jog rašytojas pamatęs, kad prirašė net 300 puslapių nusprendė - reikia greitai viską užbaigti ir tuoj pat nukirto visą veiksmą.

Perskaičiau knygą, bet taip ir liko man daugybė neatsakytų klausimų. Ar Horacijus Blegas, super žemės agentas yra žmogus, o galbūt androidas? Kodėl Drakonas visada meluoja t.y. kodėl Kormakas nori įteikti, jog drakonas visada meluoja? Kodėl Kormakas patikėjo Kūrėju, o ne Drakonu? Knygoje nepateikta jokių įrodymų ar užuominų, kad vienas yra neteisus, o kitas teisus, kad pirmas nekaltas, o antras kaltas. Man taip pat nesuprantama, kodėl daugiau nei puse knygos yra skirta separatistų gaujos lyderio veiksmas aprašyti, o tik nedidelė dalelė Drakonui ir Samarkandui, nors lyg tai ir turėtų būti pagrindinis knygos siužetas. Apie Kūrėją išvis nekalbu....

Perskaitęs knygos pavadinimą "Tinklo įkaitas", tikėjausi kažkokio cyberpunk, bet tai ką radau aš norėčiau priskirti "space opera" kategorijai. Sutinku, jog yra ir tų ir tų elementų ir galima ginčytis, bet.

Mano vertinimas:

- knyga tikrai gera, kol neperskaitai pabaigos ir pagalvoji, jog vis dėl to turėjo baigtis kitaip.

Brukštelk žinutę