Knygos. Richard K. Morgan - Skaitmeninės sąmonės

Įsivaizduokit, kad jūsų sąmonė nepriklauso kūnui, kūnui pasenus arba žuvus jūs bet kada galite persikelti į kitą kūną. Skaitmeninės sąmonės. Diplomatinio korpuso agentas Takelis Kovačas, atgaivinamas žemėje, toli nuo namų planetos, Policininko Elijo Raikerio kūne. Padėtis nelabai džiuginanti, jis privertas tirti milijonieriaus nužudymo aplinkybes, kuo toliau tuo vis daugiau atsiranda žmonių nenorinčių, kad jis išsiaiškintų tiesą, negana to dar visi kaip susitarę tvirtina, kad jis nusižudė pats.

Knygos idėja nėra labai originali, skaitėt Sergej Lukjanenko "Svajų linija"?. Tačiau autorius nepamiršta apžvelgi tokio dalyko kaip, kad kaip jaustis kaip pabundi nesavo kūne? Kaip turėtų jaustis aplinkiniai, kurie pažinojo tavo dėvimo kūno savininką?

Knygoje labai išjuokiamas Vatikanas ir katalikai. Kaip galima perkelti sąmonę į kita kūną, juk kūnas turi sielą.

Man ypač nepatiko tai kad daugiau nei pusė istorijos sukasi apie aną galą. Pradedant vulgariais palyginimais bei keiksmažodžiais, baigiant - detaliu gidu į sekso šalį. Jeigu išmestume viską apie aną galą, tai tada istoriją sudarytų tik viena knyga. Nors ne, išmesti negalime, nes tuomet istorijoje neliktų jokio veiksmo.

Mano vertinimas:

- skaityti galima, bet būna ir žymiai geresnių istorijų.

Brukštelk žinutę