Knygos. Simon Clark - Trifidų naktis

Tai turbūt vienintelė knyga Eridano leidyklos istorijoje, ant kurios labai aiškiai parašyta, jog tai yra kitos knygos tęsinys. Tiesa, tęsiniu vadinti būtų sunku, kadangi, originalą Trifidų dienos parašė visai kitas autorius.

Knygos veiksmas prasideda po 30 metų nuo knygos Trifidų dienos pabaigos. Pagrindinis veikėjas Deividas Meisenas yra ankstesnės knygos pagrindinio veikėjo Viljamo Meiseno sūnus.

Veiksmas prasideda Vaito saloje, kurioje gyvena nedidelė anglų kolonija, tačiau neužilgo pagrindinis veikėjas keliauja į Ameriką, konkrečiai į Niujorką. Gyvenimas Amerikoje yra visai kitoks, tarsi jų nebūtų užpuolę trifidai. Jie turi televiziją, radiją ir visus kitus prabangius dalykus, kurių nėra Vaito saloje. Autorius sugaišta labai daug laiko visai tai tuštybei aprašyti. Tačiau viskas nėra taip paprasta kaip atrodo ir autorius pateikia ne vieną staigmeną.

Knygoje yra daug aliuzijų į istoriją, senus kūrinius, posakius ir net gi klišes. Autorius gaišta daug laiko aprašinėdamas neesminius įvykius ar veikėjų veiksmus, bei parodydamas dalykus, kurie nieko iš principo nekeičia. Pavyzdžiui vandenyje gyvenantys trifidai, juos parodo vieną kartą ir daugiau niekada nesutinkam. Kas iš to? Arba trifidai milžinai, jeigu miestą pultų ne milžinai o paprasti trifidai ar dėl to pasakojimas nukentėtų? Aišku, kad ne... Žodžiu... laiko, energijos ir puslapių švaistymas...

Mano vertinimas:

– bendrame fantastikos kontekste ši knyga yra tikrai nebloga, tačiau šiai knygai iki originalo taip pat toli kaip norinčiam tapti rašytoju iki bestselerių autoriaus.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)