Knygos. William Dietz - Naujasis legionas

Knyga "Naujasis legionas", nusipirkau tik dėlto, jog teko skaityti ankstesnę šio rašytojo knyga "Prakeiktųjų legionas". Kaip ir dažniausia būna pirma knyga beabejonės žymiai geresnė už antrąją. "Naujojo Legiono" negalima pavadinti tęsiniu, kadangi veiksmas vyksta po daug, daug metų. Tačiau knygoje galima sutikti pirmosios knygos herojų palikimo t.y. jų vardais pavadintos įžymios vietos, jų anūkai yra pagrindiniai knygos veikėjai.

Jeigu pirmoje knygoje buvo iš pradžių puse knygos politikos, o ant galo daug karo, tai čia atvirkščiai truputis politikos ir labai daug karo. Visas prasideda nuo to, jog viena Žemės politikė remiama ateivių rasės, verslo korporacijų bei nepatenkintų legionierių armijos padaro perversmą planetoje. Tačiau pagrindiniai herojai ištikimi senajai tvarkai ir bando ją sugražinti.

Knygoje labai daug veikėjų sukurtų tik epizodiniams vaidmenims, dažniausia tam jog būtų nužudyti arba ką nors kitą nužudytų. Šioje knygoje priešingai nei pirmojoje nėra gilinamasi nei į strategiją, nei į armijos karių tipus, tiesiog visi iš eilės žudomi ir tiek.

Dali knygos užima pasakojimas apie kažkokia ateivių rasę medžiojančią trakus. Pati trakų rasė atsiranda tik knygos pabaigoje, todėl ateiviai taip ir nespėja susikauti. Automatiškai kyla klausimas, kokio velnio rašytojas gaišino mūsų laiką?

Mano vertinimas:

- tiesiog vidutinis skaitinys, nieko neišsiskiriantis iš didelės knygų krūvos ir neturintis kuo ypatingai sužavėti skaitytoją.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)