Laimingo gyvenimo principai

Aš mėgstu daug galvoti, kai kuriais klausimai. Laimė vienas iš jų. Šiandien norėčiau pakalbėti apie tai ko reikia laimingam gyvenimui. Iš savo patirties. Aš neteigiu, kad tie principai yra universalus, tai yra tik mano dabartinė patirtis. Galbūt po 10 metų aš juos visus išmesiu, galbūt pridėsiu vieną ar du, o galbūt niekas nepasikeis. Tai kokie tie principai?

Pajamos privalo viršyti išlaidas. Kalbėkime konkrečiais skaičiais, jeigu jūsų išlaidos yra 400, gaudami 402 jūs nebūsite laimingi. Kad būtumėte laimingi jums reikia bent 600. Tiesa, jeigu jūsų išlaidos yra vienas milijonas galbūt jums nereikia gauti pusantro. Aš nežinau, niekada tokių išlaidų neturėjau.

Taip, didėjant pajamoms didės ir išlaidos. Iš pradžių pradėsite pirkti geresnius maisto produktus, tuomet drabužius, kitus daiktus, o galiausiai užsimanysite geresnio automobilio, buto ir atostogų, kelionių.

Aš nemanau, jog yra procentinė išraiška kiek jūsų pajamos turi viršyti išlaidas. Tačiau jos turėtų būti tiek didesnės, kad žmogus galėtų šiek tiek pasitaupyti ir neplanuotos išlaidos nesukeltų papildomo streso. Neplanuotos išlaidos galėtų būti, kad suplyšo batai ar drabužiai, sugedo šaldytuvas ar skalbimo mašina. Nusipirkti naują šaldytuvą ar skalbimo mašiną yra brangu, bet jei galite išsikviesti meistrą, to pakanka.

Sveikata. Kai kurie žmonės sako: kaip tau gerai sergi - nereikia eiti į darbą. Bet sirgti nėra gerai. Dažniausiai, kai sergate, vienintelis dalykas ką galite daryti - tai žiūrėti neįtraukiantį filmą. Ir filmas gali būti pats geriausias, bet dažnai tiesiog nėra sveikatos į jį įsijausti.

Kai kurie iš jūsų galbūt mano, kad sveikata yra svarbiau nei pinigai. Ne. Bent jau ne Lietuvoje. Teoriškai, jeigu turite pinigų galite pasisamdyti geriausius pasaulio gydytojus ir atgauti sveikatą. Aišku, yra kol kas nepagydomų ligų, bet tai ne šio teksto tema.

Kita vertus jeigu neturite pinigų yra tik vienas kelias ir jis veda į blogą sveikatą. Jei neturite pinigų, negalite sumokėti mokesčių - stresas. Esate priversti valgyti nereguliariai, nemaistingą maistą, nepakankamo dydžio porcijas, visą tai yra sveikatos gadinimas. Protingai naudojami pinigai padeda neprarasti sveikatos.

Kai neturite sveikatos gyvenimas yra kančia. Kartais fizinė, kartais psichologinė, emocinė, kartais viskas kartu. Pavyzdžiui, jeigu einate į darbą ir reikia atkentėti visą darbo dieną… Jeigu neinate į darbą, bet reikia sėdėti namie, nes niekur negalite išeiti… Man asmeniškai labiausiai erzina, kai nebelieka energijos po darbo nuveikti ką nors dėl savęs. Kaip pavyzdžiui parašyti tokį tekstą. Kai esi sveikas, tai tiesiog sėdi ir rašai. Daugeliui taip ir turėtų būti, tačiau jeigu kiekvieną dieną jaučiate didelį nuovargį, visai tikėtina, kad kažkas su sveikata yra negerai.

Sveikatos nebuvimas dažnai sukelia energijos ir nuotaikos nebuvimą, kas savo ruoštu veda į daugybę dalykų bloginančių jūsų gyvenimą.

Geras asmeninis gyvenimas. Jei neturite pinigų ir sveikatos yra labai sunku turėti gerą asmeninį gyvenimą, kitą vertus, jei turite abu nereiškia, kad turite gerą asmeninį gyvenimą.

Aš jums neaiškinsiu kas yra geras asmeninis gyvenimas, nes kiekvienam tai yra skirtingas dalykas. Kažkam tai gali būti vaikai, kažkam sodas ir daržas, kažkas nori žaisti su Lego ir t.t. Variantų beveik tiek pat kiek žmonių.

Svarbu suprasti, jog problemos asmeniniame gyvenime ateina į darbą, kartu su žmogumi. Ką aš tuo noriu pasakyti? Jei susipyksite su drauge, tai visą dieną po to galvosite kaip susitaikyti arba kad esate teisus ir nenusileisite jos užgaidoms. Jei dėl kokių nors asmeninių dalykų blogai miegosite, tai norėsis miegoti darbo metu ir t.t.

Mes galime pasikeisti drabužius, bet ne mintis ar jausmus. Nėra atskiros tarp darbo ir namų. Darbas su jumis eina namo, namai su jumis eina į darbą. Jeigu visur viskas gerai, niekas to nepastebi. Jeigu kas nors blogai darbe, tai atsiliepia namie ir atvirkščiai. Todėl labai svarbu, turėti gerą asmeninį gyvenimą, nes priešingu atveju pirmas dalykas, kas nukenčia yra jūsų pajamos.

Būdas atsipalaiduoti. Vieni žmonės atsipalaidavimui naudoja alkoholį, kiti - žaidimus. Aš nesuprantu alkoholio, bet supratu žaidimus. Tiek vienas, tiek kitas gali būti atsipalaidavimo būdas, bet taip pat ir priklausomybė. Kaip žinoti, kad nepersistengėte? Labai paprastai: jei kitą dieną jaučiatės gerai, jei nieko neskauda - vadinasi tai buvo atsipalaidavimas. Jei prisėdate pažaisti vakare ir po kiek laiko pastebite, kad saulė pateka, akivaizdu, kad šiek tiek persistengta.

Atsipalaidavimo būdai kiekvienam yra skirtingi. Kažkam tai yra nuėjimas į spa, kažkam kitam galbūt žvejyba... Jeigu reikia atsipalaiduoti kiekvieną savaitę, kažkas yra ne taip. Atsipalaidavimas yra nedarimas veiklos kurią paprastai darote, tai liečia tiek darbą, tiek namų ruošą, tiek hobius. Taip, hobiai be abejo atpalaiduoja, bet kartais reikia atsipalaiduoti ir nuo hobių.

Tobulėjimo jausmas. Tai galbūt susiję daugiau su darbu nei su asmeniniu gyvenimu ar hobiu, bet, jei visi mano aukščiau minėti dalykai sutvarkyti, vis tiek gali trūkti laimės. Robotai gali daryti tą patį veiksmą milijoną kartų ir nesiskųsti. Žmonės - ne robotai, jiems reikia tikslo, čia tai labiau turėtumėte įsivaizduoti kaip kelionės tikslą. Kas gi kita yra karjera, jei ne kelionė per darbo pasaulį. Nors karjerą lengviausiai suprasti, tačiau jinai nėra būtina, nes karjera reiškia pareigų pavadinimo pakeitimą, ko visai nereikia. Tobulėjimo jausmas atsiranda tuomet, kai jums patikimos vis sudėtingesnės, daugiau žinių ir atsakomybės reikalaujančios užduotys. Jei to nėra darbas tiesiog tampa darbu.

Aišku, jei nėra tobulėjimo darbe, asmeninis tobulėjimas taip pat džiugina, tačiau darbe paprastai praleidžiame gerokai daugiau laiko nei namie. Kitą vertus asmeninis tobulėjimas gali padėti susirasti kitą geresnį ne nuobodų darbą.

Naujovių jausmas. Iš pradžių galvojau šį punktą pavadinti nuotykiais, bet nuotykius daugelis žmonių gali suprasti neteisingai.

Tai apie ką aš čia noriu pakalbėti? Žinote tą jausmą, kai laikas bėga neįtikėtinai greitai? Kuo vyresnis esi tuo daugiau tokių epizodų gyvenime atsiranda. Kodėl? Todėl, kad kuo vyresnis esi tuo mažiau pirmų kartų lieka. Ir dažniausiai tai yra ne todėl, kad pasaulis nuobodus, bet tiesiog žmogus įkrinta į savo ritmą, rutiną ir vengia išeiti iš komforto zonos.

Kai kalbame apie naujoves, aš nesiūlau šokti iš parašiuto, jeigu norite - žinoma, bet daugeliui tiesiog pavalgyti naujame restorane, paragauti naujo patiekalo yra pakankama.

Nebūtina kiekvieną savaitę ieškoti naujovių. Vieną kartą per mėnesį turėtų būti pakankama.

Socializacija. Tai yra sudėtinga tema. Visiems žmonėms reikia bendravimo, tačiau skirtingo kiekio. Kaip žinia, žmonės gali būti intravertai ir ekstravertai. Jei tu esate intravertas gali būti, kad darbe gaunate tiek bendravimo, kad po darbo nesinori su niekuo kalbėti. Tai yra puiku. Kita vertus ekstravertui bendravimo gali būti niekada negana.

Šiais laikais, kai visi turi internetą, ar tikrai reikia gyvo bendravimo? Vyresni pasakys - taip būtina, jaunesni nusistebės kam tas bendravimas, kai gali įkelti nuotrauką instagram. Mano nuomone, socializacijos poreikiui patenkinti interneto pilnai užtenka. Gyvas bendravimas reikalingas norint likti žmogumi. Teoriškai galite būti laimingas niekada nebendraudamas su gyvais žmonėmis ir sutikę žmogų nežinoti kaip elgtis ar net bijoti kitų žmonių.

Hobis yra paskutinis sąraše, nes, mano nuomone, jis mažiausiai lemia. Jeigu turite visus kitus punktus, hobis nėra būtinas, kad jaustumeisi laimingu. Kitaip sakant nieko blogo, jei neturi hobio. Ir vis dėlto aš rekomenduočiau hobį turėti. Kodėl? Pirma, hobis gali būti būdas, sritis, kur žmogus pasiekia tobulėjimą ir tai suteikia papildomos laimės. Antra, hobis gali būti priežastis ir paskata sutikti naujus žmones (socializacija), kas savo ruoštu gali vesti prie daugybės dalykų, nuotykių, darbo pasiūlymų ir t.t. Trečia hobis gali skatinti keliones ar kitas naujas patirtis. Ir galiausiai hobis daro žmogų pilnesniu, tokiu atveju tu nesi tik barbė (ta kur devyndarbė), kuri gali kalbėti tik apie darbą ir nieko daugiau.

Taip atrodo mano sąrašas dabar. Galbūt po dešimties metų ką nors pridėsiu ar atimsiu. Galbūt išmesiu visus punktus ir parašysiu kitus. Nežinau. Tačiau dabar šis sąrašas man atrodo teisingas. Ką manote Jūs? Kažko trūksta? Kažko nereikia?

Ar esate laimingi?

Brukštelk žinutę