Lietuvos ateitis - tiesioginė demokratija

Paksas pasiūlė atstovaujamą demokratija pakeisti tiesiogine. Išvertus į žmonių kalbą tai reiškia, kad dėl įvairių įstatymų ir nutarimų balsuotų ne seimo nariai, bet visi Lietuvos žmonės. Paksas pasiūlė tam naudoti internetą.

Iš pradžių pagalvojau, kad jis mulkis, bet gerai viską apsvarstęs supratau, jog jis tikras genijus.

Su juo pasiūlymu yra tik viena nedidelė problema. Kadangi Paksas aktyviai dirbo Europos parlamente, tai šiek tiek nutolo nuo Lietuvos realijų ir nežino kas šiuo metu labiausiai aktualu šaliai. Norėdamas įrodyti, jog Lietuva yra pribrendusi tiesioginei demokratijai patobulinsiu gerbiamo politiko pasiūlymą.

Ta nedidelė problema apie kurią aš kalbu yra neteisingas technologijų pasirinkimas. Lietuva nieko neišsiskiria iš kitų šaliu interneto skvarba, o elektroninė prekyba vis dar laukia saulėtekio, tačiau pagal mobiliųjų telefonų skaičių vienam žmogui mes tikrai nedarome gėdos. Todėl teisinga balsavimo forma turėtų būti – sms.

Norint sužinoti kas aktualu liaudžiai užtenka užmesti akį į televizijos programą ir joje rasite šokių projektus bei talentų šou. Tuo ir turėtume pasinaudoti kurdami naująją demokratiją.

Tai kaip gi vyktų tas įstatymų priėmimas?

Kiekvieną penktadienį devynioliktą valandą visa šeima su mobilekais rankose susėstų prie televizoriaus ir pasiruoštų balsuoti už įstatymus. Žmogus balsuoja siųsdamas sms žinutę ir iš vieno numerio gali siųsti nedaugiau nei dešimt žinučių. Žinutės kaina – 5 litai (kainą reiktų nustatyti atsižvelgiant į aplinkybes).

Žinau ką jūs dabar galvojate: fantastiškai, nuostabiai, genealu, kaip aš to nesugalvojau? Iš tiesų genealu. Ar matote kiek problemų iš karto išsprendžiam?

Pirmiausiai nebereikia kovoti su šešėliu, nes pinigai į biudžetą būtų pervedami tiesioginio balsavimo metu. Biudžetas būtų visuomet surenkamas ir galėtume užmiršti deficitus. O pensininkams visuomet turėtume pinigų pensijoms, nes jie patys už jas ir susimokėtų balsavimu metu.

Aišku, kas nors gali nesutikti ir paklausti: palauk, palauk, o kodėl žmonės apskritai gali norėti balsuoti už įstatymus?. Pirma, aktyviausiai dalyvaujantis demokratijos procesuose žmonės galėtų būtų atleisti nuo tam tikrų mokesčių. Aišku, tai labiau aktualu verslininkui, nei pensininkui. Todėl antra, kiekvieno posėdžio metu keletas atsitiktinių balsuotojų galėtų laimėti televizorius, skalbenkes, mobilkes ir net gi Golfus, nu visai kaip Teleloto - tik daug įdomiau.

Posėdį galėtų vesti Inga Valinskienė, kadangi ji jau turi patirties. O įstatymai turėtų būti pristatomi šokio ritmu bei specialia apranga atitinkančia tos savaitės temą. Manau, kad seimo nariams dėl to irgi nekiltų problemų, nes patirties turi ir net gi ne vienas.

Mes, aišku, negalėtume apsieiti ir be kompetentingos komisijos su Jurijum Smoriginu priešakyje, kuris pasakytų: Gerbiamas Kubiliau, reikia daugiau nuogo kūno, parodykite daugiau aistros pristatydamas įstatymą, nusivilkite baltinius ir pabandykite dar kartą.

Prieš įstatymų pristatymus būtų parodomi trumpi siužetai iš Vichy vandens parko ir kitų vietų, kur seimo nariai aktyviai bendrauja su jais išrinkusia liaudimi. Kažkodėl manau, jog Lino Karaliaus siužetai būtų įspūdingiausi.

Ar jaučiate tiesioginės demokratijos jėgą? Įgyvendinus tokią idėją žmonės vėl pradėtų domėtis politika, nes būtų atsakingi už jiems naudingų įstatymų priėmus. O svarbiausia, Sacharukui nereiktų skolintis kortelių iš kitų Seimo narių, galėtų reikiamą skaičių nusipirkti, bet kuriame spaudos kioske.

Brukštelk žinutę