Gal neverta daužyti galvos į sieną?

Esi neteisus, stengtis būtina, jei tik tau veikla patinka, ne visi genijai, ne visiem iš karto pavyksta, bet po kurio laiko nuosekliai dirbant prie vieno dalyko visada bus rezultatas.
O dėl to kad 3(tik 3!) žmonės pasakė kad grybą pjauni tikrai neverta keist veiklos krypties, juolab kad tikrai kompetetingas asmuo niekad tau nepasakys jog to daryt nepajėgsi.
Gal su tavo pvz. - operiniu dainavimu viskas aiškiau, neturi balso ir neturėsi, bet su daugeliu veiklos sričių yra sudėtingiau.
Ir šiaip, daugumos lietuvių tirkai ne toks charakteris kur pasitikėjimas savim per kraštus veržias, tai nereikia čia tokių dalykų išvis rašyt.

Tai tu sutinki, kad 3 žmonių užtenka pasakyti, jog tu neturi muzikinės klausos?

"Daugelis sričių" skamba kažkaip mistiškai, gal galim kalbėti konkrečiais pavyzdžiais?
Muzikinė klausa - dainavimas, grojimas.

Kitas pavyzdys. Dabar daugelis 15mečių rašo meilės istorijas apie vampyrus. Kiek reikia gauti ne, jog jos suprastu, kad jų istorijos niekada nevirs knygomis?

Trečias pavyzdys. Žmogus nori sukurti filmą, parašė scenarijų. Kiek reikia ne, kad suprastų, jog jo scenarijus čiulpia?

Nori tikėk, nori ne, bet klausa ir balsas yra išlavinami dalykai, ir netgi "be balso" ir "be klausos" personos, įdėjus tinkamą kiekį profesionalaus darbo, būtų galima visai smagiai klausytis.

Apie likimo nuskriaustus žmones nekalbu

Dėl to Edisono, skirtingi šaltiniai nurodo skirtingus bandymų skaičius, vienur jis bandė 1000 kartų, kitur 5000 kartų, dar kitur 10.000 kartų. Dar vienoje vietoje minima TIKRA Edisono citata, kad jis išbandė ne mažiau 6000(!) augalinių medžiagų kurdamas terpę lemputės degimui.
Istorikai yra sudarę 22 išradėjų sąrašą, kurie turėjo lemputės prototipus dar iki Edisono. Edisonas neišrado lemputės. Jis tik pailgino lemputės degimo laiką. Jeigu neklįstu, tai pirmo viešo demonstravimo metu Edisono lemputė degė 40 valandų.
Broliais Raitams užteko kelių minučių ore, kad užsirekomenduotų, kaip lėktuvo kūrėjai.

Ir dar, Edisonas nesakė, kad 999 bandymai iš 1000 buvo nesėkmingi. Jis sakė, kad žino 999 variantus, kaip nesukurti lemputės (vadinasi sėkmingai sukūrė kažką kitą).
O skeptikai pasakytų, kad darant šitiek bandymų tiesiog anksčiau ar vėliau išlavini savo įgūdžius, kad ir koks nemokša būtum nuo pat pradžių.

Iš Mindgasmic puslapio:

Profesorius Ericssonas su kolegomis tyrė 20-mečius smuikininkus. Konservatorijos dėstytojai juos suskirstė į geriausius, vidutinius ir „žemiau vidutinių“. Ir ką? Geriausieji, pasirodo, yra groję bent 10.000 valandų, „vidutinieji“ – 7500 valandų, o paskutiniai – tik 5000 valandų. Kitas profesionalių muzikantų tyrimas, atliktas Lenkijoje su 165 apklaustaisiais, irgi neleido teigti, kad jie turėjo kažkokių išskirtinių gabumų muzikai vaikystėje. Kad pasiekti 8 laipsnio įvertinimą British Associate Board muzikos egzaminuose, visi juos išlaikę, nepaisant jų talentų ir gabumų, buvo groję bent 3300 valandų. Profesoriaus Ericssono tyrimai rodo, kad praktikos kiekis nulemia rezultatus ir sporte, ir chirurgijoje, ir pardavimuose: kuo daugiau sąmoningos, tobulėjimą skatinančios praktikos, tuo geresni rezultatai.

Vidmantai, aš pagalvojau, kad jeigu žmogus gali mintinai išmokti eilėraštį, tai gali išmokti ir dainą, bet tai tik mano mintys ir neturiu jokių įrodymų joms pagrįsti.

Exuss, diskusija apie Edisoną yra truputi offtopic. Bet... Edisonas nenorėjo sukurti tiesiog lemputės, jo tikslas buvo kovoti su tuo metu labai populiariomis žibalinėmis lempomis, taigi jis turėjo sukurti lemputę, kuri kainuotų pigiau. Čia nėra svarbu kas pirmas sugalvojo lemputę, čia svarbu kas pirmas ją padarė komerciškai sėkmingą.

O kalbant apie smuikininkus, pamiršti labai svarbų aspektą. Juos jau atrinko. Specialistai jau pripažino, jog jie kažką sugeba. Tuo tarpu straipsnio pagrindinė mintis yra kiek specialistų, turi pasakyti tau ne, kol tu imsiesi kitos veiklos.

"kiek specialistų, turi pasakyti tau ne, kol tu imsiesi kitos veiklos" - noriu perfrazuoti. Ne vienas specialistas sakė mano veiklai "taip", tačiau man toji specialistų įvertinta veikla neįdomi. Galiu, sugebu, bet nenoriu. Ar man siekti tai, ką tikrai sugebu ar vis dėl to imtis tai, kas patinka, nors nesulaukiu teigiamo įvertinimo?

Nu pamirsai Eltono Dzono pavyzdi, kuriam is pradziu labai panasiai nesiseke ir ziauriai, o va kuom patapo. Ir dar gejus!

Brukštelk žinutę