Kodėl mes einame į darbą?

Na bet į darbą einama ir dėl pinigų taip pat :) savaime aišku bendravimas bei nauji žmonės ką ir minėjai. Beto mėgstu sakyti "vis geriau nei namie sėdėt" :D

Labai paviršutiniškas požiūris :) . Kas būtų jeigu absoliučiai visi žmonės absoliučiai neitų į darbą? Ar turėtumėm ką valgyti, kuo rengtis, kur gyventi? O jeigu pats viską gamintumeisi, tai vėlgi būtų darbas :)

Dirbu, nes man patinka. Kaip tau toks atsakymas? Patinka būti reikalingai, patinka tobulėti (o kartais ir dinderį pamušti..). Darbas suteikia daug, ne vien materialine prasme.

Ne senai, o seniai ;) .

;] Timothy Ferris irgi pridetu ka nors i sia tema :))

Žmonės eina į darbą, kad jų gyvenimas įgautų prasmę. Tokia mano išvada. Žinoma, galima pateikti daug kitokių atsakymų variacijų "įvyniotų" į kitų žodžių rinkinius, bet tikiu, jog viską būtų galima suvesti į savo egzistencijos įprasminimą. Ant šios žemės vaikštai ir gyveni ne vienas. Tokių kaip tu daug. Dirbdamas tu tampi minios dalimi, o kaip žinia žmonės mėgsta priklausyti miniai, daryti taip kaip visi. Darbas tai savęs užhipnotizavimas, išbraukimas keliasdešimt valandų per savaitę, vien dėl to, kad priešingu atveju mus persekiotų baisūs egzistenciniai klausimai, pvz., juk aš negaliu savęs tokiom nesąmonėm kamuoti, man juk reikia dirbti :D visa tai tik baimės dėl egzistencijos prasmingumo nuvijimas. Deja, bet tam pasitelkiamas ne vien darbas. Praktiškai visas gyvenimas yra laiko užpildymas pseudosvarbia veikla..dar sukurkime idealus ir įsitikinimus, Dievą ir t.t. Štai ir pilnai uždara sistema, kurios bendras energijos kiekis nekinta :) O viskas kas vyksta jos viduje svarbu ar ne - klausimas ne man.
Gerai, atmeskime visą šią sistemą ir kas belieka? Filosofuoti apie gyvenimo prasmę :) arba nebelieka daugiau ką veikti, todėl gal geriau grįžkime prie sistemos, grįžkime prie matricos. Juk taip saugiau, ar ne?
Keletas faktų pagrindžiančių mano mintis galėtų būti milijonus loterijose laimėjusių žmonių istorijos apie tai, kaip išėjimas iš darbo buvo pats baisiausias dalykas jų gyvenime, nes nebeliko prasmės jų dienoms. Nebeliko priežasties keltis anksti ryte :) Ar žinote, kad žmonėms laimėjusiems milijonus patariama nemesti savo darbo, bent jau visiškai ar kurį laiką. Tikriausiai ne dėl to, kad išeisi už matricos ribų ir tai tave pražudys :) o greičiau dėl to, kad gyvenimas pasikeis, greičiau į blogąją pusę:) Štai ir turime darbą kaip skęstančiojo šiaudą - gelbėtoją nuo niūrios realybės. Beje, Tim Ferriss, pasiekęs panašaus pobūdžio išsivadavimą nuo darbo taip pat pripažino susidūres su šio pobūdžio problema: kokia prasmė kai visi draugai dirba pačiam būt laisvam :) ir kokia gyvenimo prasmė. Išduosiu jo sprendimą šiuo klausimu: gilintis į tai beviltiškas laiko švaistymas, geriau jį panaudokime gyvenimui, juk išsivadavus nuo darbo daugiau išties nebelieka ką veikti :)
Galbūt tai ne išeitis, bet manau daug maloniau, nei eiti į darbą :)
Ačiū, NePo ir visiems pasisakiusiems komentaruose. Jūsų dėka man buvo dovanota galimybė pasidalinti savo mažyčiu minties eksperimentu, užgimusiu dėl tokio, iš pažiūros paprasto klausimo: "Kodėl mes einame į darbą?" :)

Darbas = Saugumas

Saugumas - gan aukštai piramidėje.

"Žmonės eina į darbą, kad jų gyvenimas įgautų prasmę."

Man mano darbas beprasmis ;) Prasmę įgaunu savo pomėgiuose, už kuriuos man niekas nenori mokėti :P

Jei neisi į darbą, ką tada veikt? Reikia gi veiklos kažkokios, todėl ir varom tipo dirbt :)

to exuss: vadinasi, nebandei :) bet ka galima parduot :P

zinau, ka sakau, pora mano hobiu man pelna nesa :D tai vat as ir nedirbu, tik megstama veikla uzsiimu :D

1 | 2 |