Tai manai, kad esi unikalus?

Šįkart galėčiau oponuoti. Viskas priklauso, ką laikysime unikalumu.

Imkime atitikmenį su kokteiliu. Kiekviena sudedamoji dalis nėra unikali, bet vienas prieskonis, kuris sudarys mažiau nei 1 procentą tūrio, tą kokteilį padarys išskirtiniu. Praktiškai niekada neįmanoma pagaminti dviejų identiškų kokteilių. Taip pat niekuomet nebus dviejų identiškų žmonių, tai unikalumas?

Kalbi, apie mokėjimą groti smuiku, ir kad tokių šimtai, o gal tūkstančiai. O kiek iš jų groja smuiku, tapo ir sakykime gamina alų namuose. Tokių bus vienetai.

Sakai, kad negalima sukurti valstybės iš unikalių žmonių? Negalima sukurti partijos? Tik keliose valstybėse yra viena partija, viena tiesa. Partijos, grupės kuriamos ne iš vienodų, o iš panašių žmonių. Man tai skirtingi dalykai.

p.s. dėl posakio, tu esi vienintelis, unikalus ir nepakartojamas. Aš taip pat nesutinku. Perfrazuočiau į tu esi vienintelis, unikalus, bet deja pakartojamas ir pakeičiamas.

Kas rašė šią padriką nesamonę arba su galva negerai, arba genijus, kurie viską mato savaip.

Autorius tai tikrai unikalus

“Tokių kaip tu <…> Europoje daugiau nei dešimt tūkstančių.”
Hmm jei tai būtų tiesa istorijoje ne 1 Einšteinas figuruotų o minimum kokie 10000-čių pagal tave :-)

Apocalipso, o tu save su Einšteinu lygini?

Yra žmonių gana unikalių arba bent jau retų, kaip pvz koks Parelmanas: http://www.technologijos.lt/n/mokslas/idomusis_mokslas/S-18954/straipsnis?name=S-18954&l=2&p=1 Tokių yra koks 1 iš 100K. Yra ekscentriškų žmonių, kurie nebūtinai yra kažkam labai talentingi, tačiau priima nestandartinius sprendimus standartinėse situacijose. Tokių gal koks 1 iš 10K. Statistiškai daugiausiai yra statistinių žmonių, kurie yra daug kuo panašūs, nors ir tiki esant priešingai.

Nieko čia blogo ar gero savaime, liūdna tik būna žiūrėti, kaip visokie statistiškai vidutiniški žmonės labai neoriginaliai bando susikurti savo unikalumą ir originalumą, dažniausiai tais pačiais metodais, o tai tik dar kartą patikrina jų panašumą.

Šiaip nereikia būti Enšteinu, kad tą pastebėtum, gamtoje taip yra labai daug kur. Galiu nusišnekėti su terminais, nes jau kurį laiką netenka akademinių žinių judinti, bet Tikimybių teorijoje yra toks natūralus pasiskirstymas, Gauso kreivė: http://en.wikipedia.org/wiki/Normal_distribution Tai reiškia, kad jei gamtos kokiam nors procesui galima išvesti atvejo vidurkį, tai natūraliai daugiausia atvejų bus arčiausiai to vidurkio, o nuo jo tolstant - mažės. Dėl to Einšteinas pasaulyje per metus gimsta tik vienas, o tuštučių - nors vežimu vežk...

Aš tai siūlau visų pirma išsiaiškinti per kurią vietą matuojate unikalumą.
Labiausiai unikalus žmogus yra savo vidumi, gyvenimo patirtimi. Galite klonuoti Hitlerį, bet jūs niekada neužauginsite jo tokio pačio! Hitleriui didelę įtaką padarė pirmasis pasaulinis karas, kuriame jis tarnavo eiliniu. Naujai auginamam Hitleriui tiesiog neįmanoma suteikti pirmojo pasaulinio karo tos pačios patirties, pergyvenimų.
Net identiški dvyniai bus visiškai unikalūs. Vienam panižo galva, kitam kažkodėl ne. Vienas eidamas laiptais suklupo, kitas kažkodėl ne.
O tai, kad gyvename toje pačioje aplinkoje, kalbame ta pačia kalba, dirbame tuos pačius darbus, dar nedaro mūsų visų vienodai mąstančių, jaučiančių ir kaupiančių tokią pačią gyvenimo patirtį.

Dėkui Karve už komentarą.

apocalipso, yra Niutonas, Darvinas, Hawking, Tesla ir daugybė kitų apie kuriuos mokykloje nemoko. Jeigu nežinau, tai nereiškia, kad jų nėra.

Exuss, o kam mums auginti antrą Hitlerį kai turim Kadafi, Lukašenką ir daugelį kitų gyvų "superherojų" ?

NePo, bet visi tavo išvardinti mokslininkai yra/buvo labai skirtingi. Taip, visi jie fizikai (išskyrus Darviną), visi - itin daug pasiekę, savo sluoksniuose puikiai žinomi. Bet čia jų panašumai ir baigiasi. Tesla mirė prasiskolinęs, Niutonas tapo antruoju mokslininku įšventintų į riterius, o Hawkingas visą gyvenimą kenčia nuo sunkios ligos, kuri labai apriboja jo produktyvumą.

Tarp dviejų objektų visada galima surasti panašumų, lygiai kaip visada galima surasti ir skirtumų. Todėl viskas priklauso nuo požiūrio taško (see prof. Einstein's published works). Ir kol nesusitarsim dėl bendro taško, iš kurio matuojam, tokia diskusija bus visiškai bevertė.

Arūnai, taigi tu nori, kad aš surasčiau mokslininką fiziką, kuris mirė prasiskolinęs?
Ta prasme, Žemėje gyvena dabar maždaug 7bln žmonių, taigi tokį kandidatą įmanoma surasti ir taip tikslinti galima vos ne iki begalybės.

Ok, surask man tarp tų 7bn tokį žmogų, kuriam tiktų viskas, kas yra parašyta šitam linke: http://en.wikipedia.org/wiki/Nikola_Tesla

Kad užtektų tik pavardę pakeisti.

Surask kitą žmogų, kuriam tiktų visa info iš mano blogo pasiekimų skilties. Surask kitą žmogų, kurio pavardę įvedus Google, išmestų tokius pačius rezultatus, kaip mano.

Vat esmė tame ir yra, kad tikslinti galima iki begalybės ir galiausiai vistiek prieisim vietą, kai imtyje liks tik 1. O iš kitos pusės, lyginant du objektus visada galima surasti juos vienijančią savybę. Pavyzdžiui, kad jie EGZISTUOJA. Arba kad jie abu šio metu yra lyginami :) Nėra nei absoliutaus panašumo, nei absoliutaus unikalumo.

1 | 2 |