Gyvenimas 1912 ir progresas

Su tais atradimų datomis tai yra savotiška spekuliacija, va, atrado lemputę, skalbimo mašiną ir daugybė kitų super dalykų! O kur ŠIANDIEN atradimai? Atrodo, kad nustojo žmonės kurti sensacijas. Ogi šiandienos atradimai bus plačiai naudojami po 10 - 20 metų ar dar po ilgesnio laiko. Pvz., kelis kartus jau pavyko teleportuoti (kaip filme Star Trek) fotonus. Žmogų sveiką ir gyvą teleportuoti galbūt pavyks po 500 metų, bet į istoriją įeis data, kad pirmoji teleportacija buvo atlikta gūdžiais 2004-aisiais.
Sraigtasparnis yra puiki skraidanti transporto priemonė, tik gal nelabai tinkama važiavimui ir parkavimui prekybos centruose. Tai, kad sraigtasparniai yra nėra paplitę taip, kaip automobiliai, dar nereiškia, kad neturime skraidančių transporto priemonių, kuriomis galėtų naudotis privatūs asmenys.
Esminiam technologiniui šuoliui trūksta naujo energijos šaltinio, nes naftos produktai jau atgyveno. O elektros didžiausias minusas yra jos mažas talpumas, t.y. neturime mob. telefonų veikiančių bent jau metus be pakrovimo. Elektromobilio didžiausia problema irgi baterijose, nes, arba netoli važiuos, arba gerokai padidės svoris prikrovus daugiau baterijų (o kuo didesnis svoris, tuo daugiau energijos eikvojama, kad jis judėtų).
Tai gal reikėtų žiūrėti ne į tai, kaip seniai buvo kažkas atrasta, o į tai, kada tas atradimas tapo funkcionalus ir naudojamas ne vien tik kaip eksperimentas. Juk asmeninis kompiuteris pakeitė visuomenę, o ne tas po WW2 dviejų aukštų lempinis agregatas, naudojamas kariniams skaičiavimams ir moksliniams tyrimams. Yra ir dabar po du aukštus užimančių super kompiuterių, kuriuos naudoja žaisti šahmatais prieš didmeistrius, dalelių judėjimams arba branduolinėms reakcijoms skaičiuoti, tačiau ar tie super galingi kompiuteriai turi kokią pastebimą įtaką bendrai žmonijos gyvenimo kokybei ar technologiniam šuoliui? Net jeigu superkompiuterio skaičiavimais bus išrastas naujos kartos raketinis variklis, kas skristi toliau nei Mėnulis ar Marsas, tai esminis pasiekimas bus tik tada, kai bus realiai kolonizuojamos kitos planetos. Juk, nuo to, kad žmogus išsilaipino Mėnulyje, kol kas realiai niekas nepasikeitė išskyrus pasididžiavimo faktą žmonijos ar konkrečios šalies (juk politika visur) pasiekimais.

Va, kiek įdomesnis naujas generatorius
http://www.technologijos.lt/n/technologijos/energija_ir_energetika/S-26332/straipsnis?name=S-26332&l=2&p=1

Įdomus straipnis, bet, o kas tuo metu dėjosi Lietuvoje? :D

Brukštelk žinutę