Mėnuo su Bing

Galbūt kai kurie skaitytojai pastebėjo, jog aš dažnai būnu nepatenkintas Google paslaugomis. Taigi, sausio mėnesio gale nusprendžiau pasikeiti savo standartinę paiešką iš Google į Bing! Tuo metu man galvoje sukosi tik vienas klausimas: ar neteks grįžti atgal verkiant? Kaip manote kokie rezultatai?

Bing. Ilgai nelaukęs nusprendžiau duoti išbandymą. Dabar neatsimenu tiksliai, bet turėjau kažkokią retą problemą susijusią su svetainių kūrimu. Ją įrašiau į Bing paiešką ir ką jūs manote? Trečiasis rezultatas buvo mano problemos sprendimas. Tą patį tekstą įrašiau į Google paiešką – problemos sprendimo nebuvo pirmame puslapyje.

Kitas kritinis išbandymas buvo, kai ieškojau vieno rusų fantastikos autoriaus. Čia kiek kebli problema. Aš neturiu rusiškos klaviatūros, o jeigu ir turėčiau vargu ar sugebėčiau parašyti autoriaus vardą teisingai. Taigi į Bing suvedžiau autoriaus vardą lotyniškomis raidėmis ir ką jūs manote? Trečias rezultatas autoriaus asmeninė svetainė ir jo vardas parašytas teisingai rusiškai. Įvedžiau tą patį į Google – teisingo atsakymo nėra pirmuose penkiuose puslapiuose... Aišku įvedus autoriaus vardą teisingai rusiškai pats pirmas rezultatas autoriaus asmeninė svetainė, bet pradžiai reikia pasinaudoti Bing norit sužinoti, kaip teisingai tą vardą parašyti...

Trūkumai. 1) Nepasitikėjimas. Prisipažinsiu atvirai aš nepasitikiu Bing, jeigu ko nors Bing neranda einu ieškoti su Google, kaip supratote iš aukščiau esančio teksto Google tokiais atvejais neranda dar labiau. Jeigu su Bing aš ką nors randu, kad ir koks geras būtų rezultatas aš galvoju: ar su Google nebūčiau radęs geresnio?

2) Multi-linkai. Google su šituo dalyku kažkaip susitvarko Bing ne... Jeigu vienas įrašas tarkim turi penkias skirtingas nuorodas, tai Bing pateiks jas visas iš eilės, taigi vietoj dešimties rezultatų realiai gaunate tik šešis.

3) Lietuviška paieška. Toks dalykas kaip lietuviškas Bing apskritai neegzistuoja. Pataisykit mane jeigu klystu, bet Bing suindeksuotų lietuviškų puslapių skaičių galima suskaičiuoti ant pirštų.

Ateitis. Ar prisimenate, kai dalis darbuotojų paliko Google ir įkūrė geresnę, kietesnę web2.0 paiešką pavadinta Cuil ar kažkaip panašiai. Neprisimenate? Aš irgi.

Kodėl?

Google dirba jau dešimtmetį ir dirba gerai. Žmonės prie jos įpratę. Net jeigu Bing dirbtų 85% geriau, tai nebūtų svarbu. Angliška informacija suindeksuota ir įkišti savo trigrašį ten kur jau užimta nepavyks. Google ir Microsoft yra panašaus kalibro žaidėjai, todėl jie gali peštis dėl smėlio dėžės, tačiau trečiam įsiterpti į tą kovą yra beviltiškas ir iš anksto pasmerktas reikalas.

Šitoje vietoje norėčiau išreikti savo simpatijas Baidu didžiausios paieškos Kinijoje įkūrėjui. Kai jo paklausė ar planuoja plėsti savo veiklą kitose šalyse jis atsakė, kad į Ameriką ateiti neplanuoja, bet plėsis į Korėją, Japoniją. Aš nežinau kokia reali situacija yra rytų šalyse, todėl paliksiu jums patiems pafilosofuoti: kodėl?

Būsiu atviras, jeigu būtų gera lietuviška paieška aš šiandien pat atsisakyčiau Google. Bet tokios nėra, arba aš nežinau. Mes lietuviai neturime iš ko rinktis.

Jeigu norite sukurti pačią kiečiausią paiešką pasaulyje, Lietuva būtų visai gera starto pradžia. Google nekreiptų dėmesio, jeigu prarastų dominuojančią padėti tokioje mažoje šalyje. O tuomet būtų galima žygiuoti per Europą pridedant vis naujas kalbas, o kai Google susirūpintų jau būtų per vėlu.

Apibendrinimas. Kol Bing nenuvils manęs stipriai, neskubėsiu grįžti prie Google, taip pat išplėtęs akis ieškau kuo būtų galima pakeisti lietuvišką Google.

Brukštelk žinutę