Moksleivių forumas: antra dalis

Nepamirškite perskaityti pirmosios dalies.

Mokomoji fizikos programa "Šiluma" Programa yra sudaryta iš: 1) Šilumos kiekio skaičiuotuvo. 2) Savitosios šilumos skaičiuotuvo. 3) Kūno masės skaičiuotuvo. 4) Pradinės ir galinės kūnų temperatūros skaičiuotuvų. Dar viena fizikos programa nepasižyminti nieko ypatingu. Na, taip žmogui teko pavargti kol suvedė visas konstantas, bet komisijai tai įspūdžio nepadarė.

 

 

 

Prieš pristatydamas sekanti darbą norėčiau apibrėžti vieną sąvoką. Fyfa - tai žmogus apsirengęs pagal naujausią mada, turintis labai dideli garderobą, neatsisakantis soliariumų, o veidą dažnai dengia storu įvairių priemonių sluoksniu. Jums turėjo užkliūti žodis žmogus. Taip, aš visą laiką maniau, jog fyfos būna tik moteris, bet pasirodo aš klydau. Taigi dabar jau galiu pristatyti dar vieną prizinę trečią vietą - Fizika trimatėje erdvėje Programa turi ypatingą galimybę, leidžiančią vartotojui pačiam susikurti fizikinę situaciją (iš optikos ir mechanikos kurso) ir labai vaizdžiai matyti situacijos eigą trimatėje erdvėje, gauti visus situacijos duomenis, sprendimus, atsakymus. Čia gerokai sutrumpinta anotacija, programoje tikrai galimybių labai daug ir bet kuris kitas pristatinėtojas su tokia programa būtų laimėjęs pirmą vietą, bet aš neveltui pradėjau kalbą apie fyfas. Nenoriu nieko įžeisti, tik iš sakau komisijos ir daugumos žiūrovų nuomonę. Kaip sakė vienas komisijos narys iki pilno komplekto jiems truko tik striptizo šokėjų. Manau, su tuo būtų sutikę ir žiūrovai. Tai ką jie išdarinėjo buvo nepristatymas, bet cirkas. Vienas iš jų prieidavo prie savo atsinešto kompiuterio paspaudavo vieną iš programos mygtukų pasakydavo tris žodžius ir užleisdavo vietą kitam. Programuotojo terminais kalbant do spausti vieną mygtuką, sakyti tris žodžius, keistis su kolega until laikas baigsis. Man labai knietėjo sužinoti, kodėl žmonės dalyvavę praėjusiais metais ir užėmę prizinę vietą, dalyvauja dar vienais metais? Juk čia ne grožio konkursas ir ne sporto varžybos, vieną kartą iškovojai galimybę studijuoti KTU ir turi ją iki gyvos galvos. Jeigu, jau yra tokie geri programuotojai, tai gali pasigirti internete, juk yra tam tikros bendruomenės(kol kas apie jų darbus internete man girdėti neteko). Norit mano atsakymo į tą klausimą? Fyfiškumą reikia parodyti, juo nepasigirsi.

 

 

 

 

 

MuzicPlayer Ši programa skirta muzikos klausymui. Programa groja TIK AUDIO bylas, apie tai galima spręsti iš pavadinimo. Programa sukurta naudojant DELPHI 7 terpę. Programa gali importuoti įvairių formatų AUDIO bylas (*.mp3, *.wav, *.wma formatai), naudoti, importuoti ir saugoti grojaraščių bylas (*.m3u formatas). Winamp klonas ir dar nelabai kokybiškas, nekeista, kad nieko nesužavėjo. Tuo labiau, kad jam padaryti nereikia didelių pastangų, tereikia įsidėti MediaPlayer komponentą, o po to viskas ką leidžia jūsų fantazija.

 

 

PARTY DJDarbo tikslas paruošti programą, kuria lengvai būtų galima "miksuoti" dainas, su galimybe panaudoti minimalius, bet pagrindinius efektus (reverb ir greitį). Galimybė groti du muzikinius failus tuo pat metu, bet valdyti juos atskirai. Sukurti papildomą grojaraštį, kuriuo būtų galima pasirinkti kitą garso plokštę, kad sukurtume perklausymą, pavyzdžiui, per ausinukus. Dar viena programa su visa galybę funkcijų, ne keistą, jog užėmė trečią vietą. Tiesa pristatymas nebuvo labai sklandus, tačiau komisija į tai pažiūrėjo atlaidžiai. Žiūrovai labai norėjo sukirsti šį darbą, tačiau gilinimasis į specifines detales tik sukėlė komisijos šypsenas ir norą greičiau pereiti prie kito pristatymo.

 

 

 

 

Kompix programa atlieka funkcijas: Log of, Turn of, Reboot, Stand by, Hibernate. Neįsivaizduoju, ką galėtų sužavėti tokia programa. Nei gražus dizainas, nei padorus pristatymas komisijos nesužavėjo. Jeigu bent jau būtų galimybė valdyti per tinklą...

 

 

Pilies užgrobimas - antroji vieta. Žaidimas apie, kuri nelabai ką turiu papasakoti, jeigu labai įdomų galit pasiskaityti čia. Manyčiau, kad nugalėti padėjo ir firmos "Akelotė ir Ko" paminėjimas. Ne kasdieną juk lietuviai pristato komercinius žaidimus. Čia įdomesnis kitas, dalykas žaidimą sukūrė du žmonės, tačiau antrasis nusprendė spėti sudalyvauti dviejuose konkursuose - šitame ir programavimo. Įdomu čia sportinis interesas ar nepasitikėjimas savo jėgomis? Juk pristatant tokį produktą ir taip reiktų tikėtis prizinės vietos, o gal net pergalės. Taigi pristatinėti teko, tik vienam iš kūrėjų ir jeigu gerai supratau - neprogramuotojui. Nors vargšas žmogutis badė laikytis, tačiau ir žvaigžde reikia mokėti būti. Kartais tikrai (ir ne jam vienam) išsprūsdavo žodžiai, kurie neturėtų būti pasakyti viešai. Tai verčia susimąstyti apie dalyvių nebrandumą ir abejoti, jų žiniomis, kita vertus tai labai juokino komisiją.

 

 

 

Paskutinis dalyvis irgi bandė apžergi dvi kėdes. Jis sudalyvavo programuotoju konkurse ir dar badė pristatinėti savo sukurtas programas. Nors jis turėjo padaręs jų net tris, tačiau, kažkaip pavyko pastebėti tik du pristatymus. Pirmoji šifravimo - dviem pačio mokinio sukurtais algoritmais šifruojas tekstas (jeigu padirbėjus gerai prie programos ir gerai pristačius, galbūt ir galima tikėtis prizų). Antroji Mygtukai - programa, skirta įgūdžiams su pele lavinti. Komisija pamačiusi vaizdą ilgai juokėsi ir pasigailėjo, jog negali įteikti specialaus prizo. Aš vis tik pasakyčiau, jog žmogus nelabai žinojo ką veikia šiame konkurse.

 

 

 

Nors pristatinėtojų užsirašė 17, tačiau deja nevisi atvyko. Labai gaila, kad vienintele užsiregistravusi panelė prieš pat renginio pradžią paprašė ją iš braukti iš dalyvių sąrašų. Taip pat gaila, kad į pristatymą neatvyko daug žadantis projektas - Kompiuterizuoti namai. Mes sukūrėme programą bei kelis įrenginius, kurie yra kompiuterizuotų namų prototipas. Mūsų sukurta programa valdo įvairius kompiuterizuotus įrenginius. Galima išjungti ar įjungti įvairius prietaisus net nebūnant namuose - tai galima atlikti mobiliuoju telefonu ar internetu..

Jeigu šitame konkurse dalis dalyvių neatvyko, tai programuotojų konkurse jų dalyvavo daugiau nei buvo tikėtasi iš pradžių, todėl netgi iš kilo šiokių tokių problemų, dėl programinės įrangos trūkumo.

Po šių renginių 102 auditorijoje visiems buvo pasakoja apie galimybes studijuoti KTU universitete. Pasakojo tikrai gerai. Aš netgi savęs paklausiau, kur buvau tuo metų, kai man reikėjo rinktis specialybe? Tokios žinios, tuomet, tikrai galėjo pakeisti mano nuomonę.

Na, o viskas užsibaigė nugalėtojų apdovanojimu.

Apibendrinat reiktų pastebėti, jog šiemet kaip niekad visus traukė fizika. Taip pat net dvi programos turėjo radioaktyvumo ženklą. Gerbiamieji moksleiviai jūsų tikslas sukurti ką nors originalaus, nei kaukolės, nei radioaktyvumas nėra originalu. Jeigu kuriate žaidimą, tai nepabijokit jo paviešinti ankščiau. Ir iš viso, jeigu kuriate rimtą programą tikrai vertėtų pasikonsultuoti programuotojų bendruomenėse, jie ir patestuotų jūsų programas ir patarimų už dyką duotų. Galu gale komisijos nariai irgi žmonės, todėl visai tikėtina, jog jie dalyvauja vieno ar kito programuotojų klubo veikloje. Bet kokia reklama yra vis tik reklama.

Lauksim kitų metų.

Atsiprašau, kad nepalaikiau intrigos ir išvardinau visus nugalėtojus iš karto. Taip pat, dėl to kad išvardinau ta tvarka, kuria pristatinėjo, o ne nugalėjo. Jeigu kam nors reikia dar didesnių nuotraukų rašykite nesukuklinkite.

Brukštelk žinutę