Peter Kelder - Jaunystės šaltinis: 5 Tibeto patarimai. 2 knyga

Ar patikėtumėte, jeigu pasakyčiau, kad keletas pratimų gali: sustabdyti plikimą, padėti numesti ir priaugti svorio, mesti rūkyti, atsisakyti rytinės kavos?

Aš irgi nepatikėčiau. Pakalbėkime apie šią knygą.

Visų pirma noriu atkreipti dėmesį, jog tai yra antra knyga, ir nors įžangoje sakoma, kad pirmos knygos skaityti nereikia, norit skaityti šitą, man susidarė įspūdis, jog geriau jau būčiau pirmą knygą irgi perskaitęs.

Knyga sudaryta iš aštuonių skyrių ir keturių priedų, nei vieno iš jų neparašė Peter Kelder. Pagrindinė knygos tema, ar originalioje knygoje aprašyta pulkininko Bredfordo kelionė po Tibetą yra tikra ar fikcija.

Pirmame skyriuje trumpai papasakojama apie Tibeto vienuolius, tai sužadina norą plačiau pasidomėti šios šalies kultūra.

Antro, trečio, ketvirto ir aštunto skyrių skaityti nerekomenduoju, nes ten tik „vandenukas“.

Penktame skyriuje detaliai pristatomi penki pratimai padėsiantys jums susitvarkyti čakrų veiklą ir atjaunėti. Nepagailėta nuotraukų. Apie pratimų kokybę palieku spręsti šitos srities specialistams.

Šeštame skyriuje kalbama apie sveiką ir taisyklingą mitybą. Dėl įdomumo paminėsiu kelių produktų virškinimo laiką. 20 min: vaisų ir daržovių sultys, arbūzas. 30 min: sriubos, apelsinai, greifrutai, vynuogės. 40 min: obuoliai, kriaušės, vyšnios, pomidorai, agurkai, paprikos. 45 min: kiaušinis. 60 min: lašiša, silkė. 90 min: ryžiai, grikiai. 2 val: saulėgrąžos, moliūgų sėklos, varškė, viščiukas. 3 val: migdolai, žemės riešutai. 5 val: sūris, kiauliena.

Maistas yra virškinamas ta tvarka kaip suvalgomas, todėl rekomenduojama nemaišyti skirtingų produktų, nes tai apsunkina virškinimą.

Septintame skyriuje kalbama apie dviejų rūšių meditacija: garsinę (reikia leisti garsus) ir vaizdinę (reikia įsivaizduoti spalvas, formas, gyvūnus), kuri padeda atpalaiduoti kūną ir pagerinti jo savijautą.

Mano vertinimas:

– per daug vandenuko ir per mažai praktiškos informacijos.

Brukštelk žinutę