Piratavimas ir vaikiški argumentai

Labai smagūs argumentai. Tamsta, esate mano favoritas!

Na bet dauguma tu kur sunciasi is torentu tikrai nepirktu arba tikrai ne tokiais kiekiais. Geriausiu atveju viena kita dvd per menesi. . O ir tada butu kaip vaizdajuosciu laikais - pasiskolinu is draugo paziuriu atiduodu.. Ar tada darom logiska argumenta kaip su windows, jeigu paziuri per viena pc ar grotuva, i kita jau negali deti, nes pazeisi autoriu teises.. Draugui negali skolinti, nes jis nemokejo uz ta dvd.. Aisku tai juokai, bet reikia kad abi puses protingai ziuretu.. O ir dabar daugelis kureju kazkodel mazai susimastydami vogia idejas, perdainuoja dainas, piktinasi kad reikia moketi mokescius - lietuviu kurejai - tai kodel as turiu pergyventi kaip jiems atsiskaityti.. Ir pvz teisingai, as sumoku eidamas i ju koncertus, spektaklius, kino teatrus..

Jeigu dėl piratavimo atlikėjai pradės eiti į statybas, tai aš pasiruošęs pradėti piratauti, kad žlugtu dabartinė pramogų industrija ir joje pasiliktu žmonės trokštantys tuo užsiimti, o ne darantys tai tik dėl pinigų.

valio praeiviui!

nepo - autorystę aš gerbiu, ir dainos mano kompe vadinasi ne track 1, track 2, o turi autorių ir pavadinimą. bet lygiai kaip tamstai gali būti atlyginama reklamomis blogo paraštėse, taip ir visiems kitiems ką nors kuriantiems yra iš ko užsidirbti. mano argumentas prieš dabartinę sistemą toks: mes permokame už autorinį turinį, o tas neproporcingas pelningumas pasiekia ne Leo ar Jolie, kurie tų milijonų verti, bet visokius statistus, kurie tada įsivaizduoja galintys tapti žvaigždėmis, ir paskui mes turime pvz. filmus IMDB lankytojų dosniai vertinamus 3 balais. šaudyt tokius.

o gal viską reikia daryti gerokai papraščiau? atitinkamam dalykui parinkti logišką ir objektyvią kainą? Lietuviai negali mokėti 1000 Lt už Microsoft office naudojimą namie, tačiau pvz. bakalaurinį rašyti reikalaujama būtent vadovaujantis tam tikrais standartais. Padarykit ta OFFICE uz 200 Lt, galbūt tuomet apmažės tas piratavimas?

kalbant apie filmus. yra filmai, kuriuos pažiurėjęs kinoteatre aš gaunu papildomą kaifą (3d, geras garsas), o yra filmų, kuriuos pažiūrėjęs salėje, kur šalia sėdi ir lesa popkorna marozas - gailiuosi savo pinigų. dėl to, juos žiuriu namie. padarytų visi, kaip gala, filmas 5 Lt, ar prenumerata 50 Lt ir ziurek filmus - ir nereiktu verkti del 1000 piratų, nes iš 900 000 piliečių surinktum po 50 Lt.

got it?

Visų pirma, kodėl naudojuosi linkomanija yra patogumas.
Galiu bet kuriuo man patogiu metu pasižiūrėti laidą, filmą ar atsisiųsti dainą ir išsyk ją pasiklausyti.
Taipogi savo mėgstamiausių serialų niekada nebūčiau pamatęs, nes jų lietuvoje tiesiog NERODO, o jei ir parodo tai geriausiu atveju po dviejų trijų metų ir dar su išdarkytu vertimu(betkoks verstas kūrinys bus prastesnis už originalą).
Kas liečia muziką, filmus, programas. Itunes lietuvoje NEDIRBA. tai ką man dabar reikia siųstis kiekvieno atlikėjo kompaktinę plokštelę??? juk dabar XXI amžius!! o jei jau prakalbom apie skaitmeninį amžių, tai visai muzikos industrijai reikia keisti savo požiūrį apie vartotoją. tarp kitko, statistiškai pirataujantys paaugliai(konkrečiai britai) išleidžia daugiau pinigų muzikos prekėms(koncertams, festivaliams, marškinėliams, originaliems cd ir t.t....) nei jų bendraamžiai, kurie muzikos nesisiunčia iš interneto. filmų beveik nežiūriu, nebent kino teatre arba pasiskolinu iš linkomanijos. jei už filmą reiktų mokėti bent centą išvis jo nežiūrėčiau, arba 1/5 atvejų nueičiau į kino teatrą, bet dvd VISTIEK NEPIRKČIAU. O kas liečia programas, tai konkrečiai pas mane windowsai yra legalūs(kai pirkau laptopą gavau vistą). Tačiau sudėjus visas kitas programas, tai manau kaina būtų kosminė. problema yra ta kad, kai kurių programų reikalauja universitetas, tačiau licencijų neduoda. kažin kas galėtų pasiūlyti išeiti? pirkti ~1000dol kainuojančią programą, kurios man reikės vienam pusmečiui?
taigi kokias darau išvadas? jei ne linkomanija, tiesiog ženkliai sumažinčiau savo vartojimą ir daug gerų atlikėjų, kūrėjų tiesiog neturėtų progos man pademonstruoti savo produktų, o tuomet mano piniginė garantuotai neprasivers.

Koks studentas isgali nusipirkti W7 uz 400 lt, jei jam vos uztenka/ neuztenka ant alaus? O braizymo programos, konstravimo programos, ofisas. Kas vienas is turtingiausiu pasaulyje? BILAS monopolistas. Jis tiek uzkale ant musu, kad net nesugalvoja kur tuos pinigus istratinti iki mirties. Linkomanija turi gyvuoti kol egzistuoja lupikautojai monopolistai.
A del filmu- beja pamirsai, tai ir gera reklama leonardui ir panasiems. Aha paziurejau per PC filmuka, o galvoju, kita karta butu smagu paziuret sita artista per dideli ekrana su viais efektais. O jei ne ta reklama as is lovos visa ziema niekur neiciau- neaisku geras negeras filmas dar ir brangu , visu filmu neaplankysi!

Kai kuriuos aspektus susijusius su filmais pakomentuosiu. Nes esu šiek tiek susijęs su kinu.


Ar atkreipėte dėmesį, kodėl vienas filmas sukurtas už kokius 50 tūkstančių. dolerių, o kitas filmas sukurtas 200 milijonų dolerių, tačiau kaina bilieto ta pati? Logiškai mąstant, kuo brangesnis "daiktas", tuo brangiau kainuoja jį įsigyti. Viena kaina yra Opel hečbekams, visai kita kaina yra BMW visureigiams taikoma. Įsivaizduokite, filmas už 3 milijonus dolerių, pastatytas, kaina 2 litai už bilietą. Filmas už 160 milijonų dolerių pastatytas, kaina 250 litų už bilietą. Kodėl nėra tokio skirtumo kino bilietuose? Kur logika?

Akcentuojama, kad mokėti už KOPIJĄ yra kvaila. Visų pirma, mokama, ne už kopiją, už GALIMYBĘ pamatyti filmą kino teatre, pamatyti spektaklį gyvai, išgirsti koncertą gyvai. Tie, kurie nesusimoka už bilietus, tie neįleidžiami į teritoriją, kurioje vyksta renginys, t.y. fiziškai netenka GALIMYBĖS pamatyti, išgirsti.
Kai perkamas vaizdo įrašas, tai iš tiesų įsigyjama GALIMYBĖ privačiai žiūrėti. Na dalis kainos sudaro dar plastmasės gabalas ant kurio tas įrašas užfiksuotas.

Kai perki stalą, moki už stalą. Pavagi stalą, savininkas neturi stalo, yra aiškus nuostolis. Nusikopijuoji DVD filmą. Savininkas turi filmo įrašą, tu irgi turi filmo įrašą. Atrodo, kad savininkas nuostolio kaip ir nepatyrė, nes fiziškai nieko neprarado. Bet, kaip sakiau, vagiamos ne kopijos, o galimybės! Savininkas neteko galimybės gauti pinigų už tai, jog tu gal būt norėsi pamatyti filmą.

Ką reikia padaryti, kad pagaminti milijoną stalų? Turbūt tektų iškirsti milžiniškus miškų plotus, reikėtų metalo varžtams bei daugybės stalių, kurie iš šių medžiagų surinks stalus. O kur dar sandėliavimas, transportavimas ir t.t.. Kuo daugiau konkretaus stalo modelio kopijų - tuo daugiau žaliavų ir žmogiškų darbo resursų, aišku?!

O dabar filmai, atsirado DVD filmo kopija viename kompiuteryje, pajungtame prie interneto. Po kelių parų milijonas kopijų kituose kompiuteriuose. Nei medžių kirsti reikia, nei kažką papildomai gaminti reikia. BET!!! Pamatyti filmą atiteko galimybė tiems, kurie už GALIMYBĘ nesusimokėjo!

Kai perkamos knygos, tai įsigyji ne informaciją, o GALIMYBĘ perskaityti knygoje esančią informaciją. Nes perskaičius knygą gali būti, kad galvoje neužsifiksuos niekas iš to, kas parašyta knygoje, taigi, būsi negavęs informacijos, nors ir fiziškai turėsi knygą!

Skaitmeninė kopija yra niekas kitas, kaip tik patogesnė informacijos perdavimo priemonė, nei pvz., popierinė knyga.

As nusipirkes autorini darba juo galiu dalintis su kuo noriu, nes jis yra mano ir jau mano reikalas kam as ji duosiu. O kadangi mes gyvename tokiu metu kai galiu pasidalinti su visu pasauliu tai cia jau tik dziaugtis reikia.

Padarykit W7 uz 200 litu as pirkciau, antivirus uz 40 litu, offisa uz 50 lt, filmo kopija uz 2 litus, singlas po 50 centu, albumas 1 litas, ir as prikciau... bet deja moketi uz filma 30 litu neketinu, nors i kinoteatra uz 20 Lt einu su malonumu

1 | 2 |