Saugumas, slaptažodžiai ir kitos blevyzgos

Atsiprašau už išsireiškimą, bet skaičiau pirmą pastraipą valgydamas, ir deja maistas iškrito iš burnos.

Kad į \"saugumo\" klausimus nereikia atsakinėti sąžiningai supratau prieš gerus 6 metus. :-)

Šį įrašą malonu skaityt, ne taip kaip 2 buvusius prieš tai rašytus pagal užsakymą :)
O šiaip apie saugumo klausimus prirašyta ne mažiau nei apie pačius slaptažodžius. Ir tikrai dažniausiai vartotojai praranda savo duomenis dėl tų nelemtų slaptų klausimų, nes jeigu kas nors paklaus kokia Jūsų pirmoji skaityta knyga, tai greičiausiai neprisiminsite, kad toks klausimas buvo kokioje nors svetainėje ir kad sąžiningas atsakymas gali padaryti jums žalos...
Beje kiniečių hakeriai gali ir iš telefono duomenis ištraukti - prieš keletą savaičių po internetą sklandė straipsniai, kaip kiniečiai platina užkrėstas Android programas.

Mindaugas J. 2011-01-10 18:33:51 

Viskas čia logiška. Būtent todėl jau metų metus mano atsakymai neturi nieko bendro su apsaugos klausimu. T.y. jei yra klausimas \"koks tavo gyvūno vardas?\", atsakymas nebus mano gyvūno vardas (paprastai užrašytas, ar užšifruotas).

Bet nepaisant tavo požiūrio, kaip suprantu iš straipsnio, vis tik bandei į Facebook saugumo klausimą atsakyti teisingai. Bėda ta, kad Facebook neleidžia vėliau pakeisti atsakymo į saugumo klausimą :D Na bet čia šiaip.

O, kalbant apie saugumo klausimą rimčiau, aš manau, kad jo esmė ir yra ta, kad į jį būtų atsakyta teisingai, t.y. kad atsakymo į klausimą nereikėtų prisiminti, o jį tiesiog žinotume įvykus bėdai (pvz. pamiršome slaptažodį arba kam nors įsilaužus į mūsų accountą, norime susigrąžinti priėjimą prie jo). Saugumo klausimą nevisai galime lyginti su slaptažodžiu, nes paprastai tai yra tik viena iš sudėtinių dalių norint atgauti priėjimą prie savo account'o. Dažniausia žinoti vien atsakymo į klausimą neužtenka.

O kas bus, jei nutiks taip, kad nebegalėsi prisijungti prie pvz asmeninio pašto, o atsakymo į saugumo klausimą neprisiminsi? Taip tikrai gali nutikti, nes atsakymą į saugumo klausimą gal kūrėme prieš kelis metus ir jį tikrai būsime pamiršę. Jei atsakymo į saugumo klausimą vietoje rašysime bet ką, tuomet lieka neaiški paties saugumo klausimo paskirtis.

visiškai pritariu, jau senų senovėje (8 metai interneto mastu yra senų senovė) man keistai atrodė tie "mamos mergautinė pavardė?" klausimai. Gi tai labai lengva sužinoti :)

Brukštelk žinutę