Šiuolaikinės technologijos žlugdo kūrybiškumą?

Na, galima ginčytis. Ar kūrybiškumui geriau, kai aplink įvairiausių formų, dydžių ir spalvų daiktų ar kai aplink vien plikos pilkos sienos.
Pirmu atveju, žmogus, piešiantis aplinką, t.y. atkartojantis tuos spalvotus įvairių formų daiktus bus tik kopijuotojas, t.y. nelabai kūrybingas.
Antru atveju, jeigu aplink matai tik plikas pilkas sienas, bet jeigu sugebi nupiešti, t.y. sukurti įvairiausių formų ir spalvų daiktus, tai tu esi išties kūrybingas.

Vaikai ne kūrėjai, o tik atkartojai, kopijuotojai. Juk mokytis groti, vadinasi gerai PAKARTOTI kažkieno sukurtą melodiją, mokytis piešti, vadinasi gerai ATKARTOTI daikto formą, mokytis rašyti, vadinasi gerai ATKARTOTI raides, žodžius, sakinius. Mokytis vairuoti, tai gerai ATKARTOTI automobilio valdymo judesius ir t.t.

Ir formų įvairovė nesumažėjo. Televizoriai, telefonai, kaitlentės, planšetės savo forma gal ir labai panašūs, bet VAIZDAI tuose telefonuose ir televizoriuose patys įvairiausi! Televizorius ne kirvis, kad jo forma teiktų funkciją, televizoriuje svarbiausia turinys, kurį gali pamatyti, o ne kaip stovi ar kokia spalva nudažytas vizualios ir garsinės informacijos retransliatorius.

ASBusinessMagnet 2013-03-06 16:24:09 

Su atkartojimo problema yra vienas trūkumas: gamtoje niekur nėra visiškai tiesių linijų, bet žmogus visiškai tiesias linijas kažkaip sugalvojo.

Linijų nereikia sugalvoti, jos visur. Nueik į mišką ir išsirink bet kuriuos du medžius ir juos sies idealiai tiesi linija. Nesvarbu ar ji matoma ar ne, nes žmogus turi abstraktų mąstymą. O kai pirmykščiai žmonės atrado, jog pagalius galima mėtyti ir taip naudoti ginklą vadinama ietimi, tai geresnė ietis, strėlė yra idealiai tiesi!

Brukštelk žinutę