Stalo žaidimas. Ethnos

Kai kurie žaidimų apžvalgininkai šį žaidimą vadina pačiu negražiausiu žaidimų istorijoje. Sakoma dėl skonio nesiginčijama, bet šis žaidimas tikrai turi unikalų stilių.

Tai turbūt yra vienas iš paprasčiausių žaidimų teritorijos kontrolės kategorijoje. Žaidime žaidėjas iš principo turi tik du pasirinkimus: paimti kortą arba padėti kortų grupę. Tokia yra žaidimo esmė, bet leiskite man šiek tiek išsiplėsti.

Žaidime yra dvylika rasių, kurių kiekviena turi savus privalumus, tačiau žaidimo partija žaidžiama tik su šešiomis (arba penkiomis) rasėmis ir tai daro kiekvieną partiją unikalia. Skirtingos rasių kombinacijos žaidžiasi skirtingai.

Pakalbėkime apie pasiruošimą žaidimui. Pirmiausiai iš dvylikos rasių reikia išsirinkti šešias (arba penkias) ir iš jų sukurti kortų kaladę su kuria bus žaidžiama ši partija.

Gerai išmaišius kaladę, žaidėjai gauna po vieną kortą. Tuomet atidengiamas kortų skaičius lygus dvigubam žaidėjų skaičiui, pavyzdžiui jeigu žaidimą žaidžia keturi žaidėjai, tai atidengiamos aštuonios kortos. Likusi kaladė padalinama į maždaug dvi lygias dalis. Į vieną iš dalių įmaišomos trys drakonų kortos. Ta dalis padedama po apačia, kas reiškia, kad drakonų kortos pasirodys negreičiau nei sužaidus pusę žaidimo. Pirmos dvi drakonų kortos nieko nereiškia, tačiau, kai ištraukiama trečia korta, raundas baigiamas. Priklausomai nuo žaidėjų skaičiaus žaidžiami du arba trys raundai.

Pirmasis veiksmas, kurį gali atlikti žaidėjas yra paimti vieną kortą. Jis gali paimti užversta arba atversta kortą. Įdomu tai, kad priešingai nei Ticket to ride žaidime, kai žaidėjas paima atverstą kortą, nauja korta neatidengiama.

Žaidėjas rankoje gali turėti nedaugiau nei dešimt kortų.

Antrasis veiksmas, žaidėjas gali padėti grupę kortų. Kortų grupę privalo vienyti spalva arba rasė. Žaidžiant grupę kortų, jos padedamos priešais žaidėją, taip kad visi kiti žaidėjai galėtų matyti kiek kortų ir kokios padėtos. Žaidimo gale šios grupės bus vertos taškų. Korta kuri yra grupės viršuje vadinama lyderiu ir jos specialioji savybė aktyvuojasi (jeigu priklauso).

Jeigu lyderis yra mėlynos spalvos, tuomet žaidėjas planuoja padėti žetoną ant mėlynos teritorijos. Kad padėti pirmą žetoną užtenka kortų grupės iš vienos kortos. Kad padėti antrą žetoną, kortų grupę privalo sudaryti bent jau dvi kortos, trečią – trys ir t.t. Galima žaisti kortų grupę nepadedant žetono, nes žaidimo gale už grupes skaičiuojami taškai.

Padėjus kortų grupę, likusios rankoje kortos padedamos viešai šalia kortų kaladės. Savo ėjimo metu kiti žaidėjai gali rinktis ar imti užverstą kortą iš kaladės ar vieną iš naujai padėtų kortų.

Dabar trumpai pakalbėkime apie skirtingas rases.

Kentaurai – leidžia padėti dar vieną grupę. Kitaip sakant vietoj vienos grupės gali padėti dvi, kas yra labai smagu žaidime, nes gali daugiau kortų kaupti rankoje ir mažiau atiduoti priešininkams.

Dvarfai – taškų skaičiavimo metu skaičiuojasi kaip dvi kortos. Žaidimo metu tai neduoda jokio privalumo, bet taškų skaičiavimo metu, tai gali būti labai reikšminga.

Elfai – leidžia rankoje išlaikyti tiek kortų, kokio dydžio yra kortų grupė. Panašiai kaip ir kentaurai, leidžia daugiau kortų kaupti rankoje ir mažiau atiduoti priešininkams.

Milžinai – jeigu tai yra didžiausia kortų grupė su milžinu lyderių šiame žaidimo etape, žaidėjas iškarto gauna du taškus bei milžino žetoną. Raundo gale žaidėjas turintis žetoną taip pat gauna papildomų taškų.

Halflingai – neleidžia padėti žetono nepriklausomai nuo grupės dydžio, tačiau halfingų yra du kartus daugiau nei bet kurios kitos rasės narių, todėl žaidimai su šita rase yra šiek tiek ilgesni. Tai yra viena iš dviejų „filler“ rasių.

Merfolkai – šita rasė turi specialią papildomą žaidimo lentą. Merfolkų lentoje pažymėti tam tikri laukai, kurie leidžia padėti vieną papildomą žetoną nemokamai ant bet kurios teritorijos žaidimo lentoje. Žaidėjas paeina tiek ėjimų kokio dydžio yra kortų grupė, jeigu praeina pažymėta vietą gauna padėti žetoną.

Minotaurai – leidžia padėti žetoną, net jeigu narių skaičius yra vienu mažesnis, nei reikalinga.

Orkai – šita rasė turi specialią papildomą žaidimo lentą kiekvienam žaidėjui. Ant lentos žaidėjai renka žetonus ir priklausomai nuo uždengtų žetonų jie gali gauti papildomų taškų.

Skeletai – negali būti lyderiais, tačiau gali eiti su bet kuria spalva, tai yra antroji „filler“ rasė. Kodėl aš vadinu rases „filler“? Todėl kad šios rasės padeda lengviau surinkti reikiamą grupės dydį ir rekomenduočiau vienoje partijoje turėti bent vieną iš dviejų „filler“ rasių, žaidimas tuomet yra šiek tiek lengvesnis.

Troliai – žaidžiant trolius žaidėjas gauna trolių žetoną. Pats žetonas neduoda jokių taškų, tačiau jeigu du žaidėjai turi po lygiai žetonų ant kokios nors teritorijos, tuomet žaidėjas su didesniu troliu žetonu laikomas nugalėtoju.

Wingfolk – leidžia padėti žetoną ant bet kurios teritorijos nepriklausomai nuo spalvos.

Burtininkai – leidžia paimti tiek kortų iš kaladės, kokio dydžio buvo padėta grupė.

Pakalbėkime apie taškų skaičiavimą. Pirmiausiai žaidėjai gauna taškus priklausomai nuo žaistų grupių dydžio. Pavyzdžiui grupė iš dviejų narių verta vieno taško, tačiau iš penkių duoda net dešimt taškų. Visus skaičius rasite taisyklėse. Žaidėjai taip pat gauna taškus už teritorijų kontrolę. Priklausomai nuo raundo atitinkamas skaičius žaidėjų gauna taškus. Pirmame raunde – vienas, trečiame – trys. Teritorijų taškai sudedami atsitiktinai prieš kiekvieną partiją, taigi kiekviename žaidime skirtingos teritorijos bus vertos skirtingą taškų skaičių. Pavyzdžiui vienoje partijoje žetonai sukrito taip, kad violetinės žemės (Duris) buvo vertas: 0, 0, 4 taškų atitinkamai, dėl ko savaime suprantama žaidėjai vengė kovoti dėl šitos teritorijos. Kita vertus raudonos žemės (Rhea) buvo vertos: 2, 8, 10 taškų atitinkamai.

Žaisdamas pirmą kartą šį žaidimą negalėjau patikėti koks paprastas ir kaip stipriai man patiko šitas žaidimas. Būna žaidimai, kur meilė ateina su laiku, tačiau šiuo atveju buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, jeigu galima taip pasakyti, nes žaidimas gražus savo vidumi, o ne išore.

Aš negalvojau, kad šitas žaidimas gali būti smagus žaidžiant su trim žaidėjais. Skirtumas nuo keturių žaidėjų yra tas, kad žaidžiama tik su penkiomis, o ne šešiomis rasėmis ir žaidžiami tik du, o ne trys raundai. Tokiu atveju žaidimas tampa gerokai greitesnis ir yra mažiau laiko strategijai įgyvendinti, tačiau net kai ir pralaimiu, aš jaučiu didelį malonumą žaisti šitą žaidimą.

Šiame žaidime svarbi sėkmė, nes žaidimo eigoje traukiame kortas aklai nežinodami ką gausime. Jeigu korta nekrinta, tai nelabai ką gali padaryti. Aišku, kad korta nekristu visus tris raundus būtų keista, kita vertus, jeigu nekrinta viename raunde, tai vietoj to, kad laimėtum, gali būti, kad liksi antras.

Ant žaidimo parašyta, kad jį gali žaisti nuo dviejų iki šešių žaidėjų, tačiau aš nežinau ar noriu žaisti kraštutinumus. Dviem žaidėjams yra specialios taisyklės, kurios padaro žaidimą gerokai sunkesniu. Šešiese žaidimas turėtų užsitęsti iki pusantros valandos. Nors patys ėjimai yra labai greiti ir reikia nežiopsoti, tačiau vis tiek esant dideliam žaidėjų skaičiui tai susideda.

Jūs turbūt norėtumėte paklausti: kokia rasė yra geriausia? Aš negaliu pasakyti kokia rasė yra geriausia, nes kiekviena rasė savaip įneša įdomumo. Skeletai labai palengvina žaidimą, tačiau aš kuo puikiausiai žaisčiau be jų. Halfingai suteikia šansą užsidirbti daug taškų, bet asmeniškai mane jie erzina. Teisingai žaidžiant su orkais galima uždirbti daugiau nei dvidešimt taškų žaidime, tačiau aš mielai žaisčiau be jų. Kita vertus milžinai yra šiaip sau rasė, jie neduoda daug taškų uždirbti, tačiau jie suteikia papildomos interakcijos tarp žaidėjų, dėl ko aš visuomet noriu juos įtraukti.

Nesinori baigti bloga nata, bet noriu pasakyti dar vieną dalyką apie žaidimą. Komponentų kokybė mane nustebino blogąją prasme. Profesionalai deda korteles į įmautes, aš niekada apie tai negalvojau, kol nepamačiau šito žaidimo. Žaidimo kortelės yra tokios plonos, jog atrodo neatlaikys dviejų partijų. Žemėlapis, kiti žaidimo ženotai pagaminti tikrai ant storo popieriaus, bet žaidimo kortelėms buvo pagailėta.

Bet kuriuo atveju, tai žaidimas, kuris man patinka ir aš jį rekomenduoju.

Žaidimo trukmė: 45 – 90 min.

Žaidėjų skaičius: 2 - 6.

Žaidimo kalba: anglų.

Žaidimo kategorija: strategija, teritorijos kontrolė, rankos valdymas, liūto už ūsų tampymas.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)