Stalo žaidimas. Ticket to ride: Europe

Prieš daug metų rašiau Acquire stalo žaidimo apžvalgą. Jinai nebuvo labai kokybiška, tačiau neapsimesime, kad jos nėra.

Šiandien noriu pristatyti pirmą stalo žaidimą, kuri nusipirkau pats visai nesenai – Ticket to ride: Europe.

Pirmiausiai keistas dalykas, šis žaidimas yra tinkamas 2-5 žaidėjams. Kodėl kas nors kurtų žaidimą penkiems žaidėjams? Ar jis skirtas klasikinei šeimai iš animacinių serialų (Simpsons, Family guy, American dad, The Amazing World of Gumball)?

Žaidimas sąlyginai yra labai paprastas. Kiekvienas žaidėjas gauna maršrutų korteles, kurias pasiekus žaidimo gale bus gauti taškai, nepasiekus – taškai atimami. Žaidėjai ima traukinių korteles iš krūvos ir, kai surenka reikiamą kiekį tarp dviejų miestų, nutiesia maršrutą. Už nutiestą maršrutą žaidėjai taip pat gauna taškus, todėl jie juda taškų keliu aplink žemėlapį. Supraskite mane teisingai, aš neaiškinu žaidimo taisyklių, jos šiek tiek sudėtingesnės, tiesiog bandau perteikti žaidimo esmę/jausmą.

Žaidimo eigoje vidutiniškai galima surinkti apie penkiasdešimt – septyniasdešimt taškų. Jeigu nepatenkate į ši diapazoną, žaidžiate neteisingai. Po žaidimo dar galima prisidėti maždaug dvidešimt – keturiasdešimt taškų. Galiausiai žaidėjas, kuris laimi greičiausiai surinks tarp devyniasdešimt ir šimto dvidešimt taškų.

Maršrutai yra dviejų tipų. Ilgieji verti apie (virš) dvidešimt taškų, jų yra tik šeši žaidime ir jie tęsiasi per visą žemėlapį. Juos įgyvendinti gana sunku, tačiau visuomet verta. Trumpieji maršrutai dažniausiai jungia du – keturis miestus, jų taškų vertė gali svyruoti nuo penkių iki trylikos taškų. Žaidimo eigoje galima pasiimti papildomų maršrutų kortelių, kurių neturėjai nuo pradžių. Tai rizikingas sprendimas ir ne visuomet atsiperka. Žaidimas baigiasi, tuomet kai kas nors iš žaidėjų turi tik du vagonus, todėl prieš imant papildomą maršrutą reikia įvertinti kiek vagonų turi kiti bei pats ir tikimybę, kad spėsi pastatyti naują maršrutą.

Žaidimas 2, 3 žaidėjams šiek tiek skiriasi nuo žaidimo 4, 5. Žaidime yra keletas dvigubų maršrutų, kurių negalima naudoti žaidžiant mažesniam žaidėjų skaičiui. Nors žaidimą galima žaisti dviem, tačiau, mano nuomone, daugiau žaidėjų daro žaidimą įdomesnį.

Ant žaidimo rašoma, kad žaidimo trukmė yra 30-60 minučių, kas yra visiškas melas, nebent tas skaičius yra skirtas kiekvienam žaidėjui. Per 30 minučių žaidimą gali laimėti tik du robotai. Žmonės nemoka geografijos mintinai, jiems reikia pagalvoti priimant sprendimą. Galiausiai žmonės nori pasimėgauti. Penkių žaidėjų žaidimas trunka apie tris valandas.

Teoriškai žaidime galima užkirtinėti kelius kitiems žaidėjams, tačiau dažniausiai tai gaunasi netyčia, nes jeigu žmonės turi galimybę nedaryti ko nors blogo, net ir žaidime renkasi to nedaryti.

Sakyčiau, jog tai yra labai smagus, neįtemptas žaidimas.

Šis žaidimas turi tiek daug pratęsimų ir papildimų, kad visų nesugebėčiau įvardinti.

Žaidimo trukmė: 1-3 val.

Žaidėjų skaičius: 2-5.

Žaidimo kalba: taisyklės lietuvių kalba.

Žaidimo kategorija: strateginis.

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)