Startuolių pietūs

Šis tekstas buvo parašytas daugiau nei prieš metus, tuomet galvojau, kad tuoj imsiuosi jį įgyvendinti, bet dabar matau, jog niekada jo neįgyvendinsiu, todėl galvojau, kad tiesiog pasidalinsiu, gal kam nors bus įdomu?

Pradėti norėčiau dviem patarlėmis: Kiekvienas žmogus yra savo likimo kalvis ir Nuo likimo nepabėgsi. Kuria citata vadovaujatės savo gyvenime?

Gerai pagalvokit prieš skaitydami toliau.

Jau sugalvojote?

Ką gi, patikrinkime.

Jūs su savo geriausiais draugais netyčia įkritote į draugystę ar specialiai susipažinote? Kažkur skaičiau, jog mokslininkai atlikę tyrimą nustatė, jog geriausi draugai, antros pusės gyvena ne daugiau nei kilometro atstumu nuo žmogaus vietos. Kokia tikimybė, jog sutiksi savo antrą pusę ir ji dar yra tavo kaimynė? Stebuklingas pasaulis ar ne? O gal tiesiog daugelis žmonių nepabėga nuo likimo?

Turbūt daugybę kartų esate girdėję posakį: tu esi visuma penkių žmonių, su kuriais praleidi daugiausiai laiko. Dabar labai rimtas klausimas: ar esate patenkinti tuo kur esate savo gyvenime ir nenorite nieko keisti? O gal norėtumėte susipažinti su įdomiais žmonėmis ir susirasti naujų draugų?

Pirmą kartą panašią idėją paminėjau rašydamas tekstą Pietų klubas. Apie tokią idėją galite paskaityti angliškai The Influencers Dinner. Ją taip pat siūlo ir knygos Niekuomet nepietauk vienas autoriai.

Dažnai sakoma, kad Lietuva yra svotų kraštas, ta prasme, jog ką nors gauti gali tik per pažintis. Tačiau tas pats galioja visame pasaulyje, deja, Lietuvoje tai kažkodėl turi neigiamą atspalvį (greičiausiai dėl nekompetentingų politikų giminaičių). O kas jeigu pažinčių neturi? Galbūt laikas pradėti jas kurti.

Staruolių pietūs galėtų būti tokia vieta, kur grupė žmonių susipažintų ir užmegztų naujas pažintis, tuo pačiu sužinodami ką nors įdomaus ar naujo.

Slaptas klubas

1) Kas gali dalyvauti? Kaip suprantate, mane asmeniškai domina lietuviškas startuolių pasaulis, tačiau gali dalyvauti kiekvienas įdomus žmogus. Kiekvienas norintis dalyvauti turėtų man parašyti kuo jis yra įdomus ar naudingas. Kokios temos jį domina ar kokios srities žmonėmis norėtų susipažinti. Jeigu žmogus moka kirpti ir jam įdomus mezgimas, tai greičiausiai kviesti pietų kartu su būriu programuotojų nebūtų įdomu.

2) Dalyvauja aštuoni žmonės. Dalyviai gauna vardinius pakvietimus. Jeigu dalyvis nori atsivesti draugą, vyrą, žmoną, tėvus, vaikus, kačiuką, šiems turi taip pat gauti vardinius pakvietimus. Žmonės negavę pakvietimo atvykti negali. Supraskit mane teisingai, visi norim geros ir malonios patirties, o indų bei kėdžių skaičius pas mane yra ribotas.

3) Nors ir pavadinimas sako “pietūs”, bet aš dar nežinau kada geriausiai būtų organizuoti: šeštadienį 13 val, sekmadienį 11 val. ar ketvirtadienį 19 val. Galutinis sprendimas greičiausiai priklausys nuo komentarų bei norinčių dalyvauti žmonių atsiliepimų. Renginio trukmė maždaug dvi - trys valandos.

4) Kiekvieni pietūs turi temą ir karalių. Karalius yra žmogus, kuris pasiruošė trumpai pristatyti kokią nors temą ar papasakoti nuotykį iš savo gyvenimo. Karalius neteisiamas, nesmerkiamas ir nekritikuojamas. Jeigu norėtumėte tapti karaliumi, parašykite kokią temą norėtumėte pristatyti.

5) Į renginį galima atsinešti: arbatą, kavą, sultis, vaisius, daržoves, sveriamus saldainius, sveriamus sausainius. Jeigu norite atsinešti, tai kas į sąrašą nepatenka, turite tartis atskirai.

6) Renginio metu negalima kalbėti apie savo darbą, sudarinėti verslo sandėrių ir kitų nuobodžių dalykų. Jei po renginio norite pakviesti ką nors į pasimatymą ar pradėti verslą kartu, puiku, tai jūsų dviejų (ar daugiau) suaugusiųjų reikalai, tačiau tai yra tabu kol vyksta pietūs.

7) Jeigu renginys jums patiko ir norite sudalyvauti dar kartą, turite pristatyti žmogų, kurį atsivestumėte, jei/kai būtumėte pakviestas antrą kartą. Nepamirškite pirmo punkto, jeigu norite atsivesti savo žmoną (vyrą) jinai nėra nei naudinga, nei įdomi, vien dėl to, kad yra jūsų žmona. Jeigu įvedus į google žmogaus vardą nieko neįmanoma rasti, bus sunku įtikinti, jog tai yra įdomus žmogus.

8) Renginio tikslas yra skatinti užmegzti daugybę pažinčių su įvairių sričių žmonėmis, todėl tolimesni susitikimai organizuojami taip, kad kartą susitikę žmonės vėl susitiktų ne anksčiau kaip po kelių susitikimų.

9) Turbūt nereikia sakyti, jog žmonės, kurie elgsis nederamai, neetiškai, nesilaikys taisyklių bus įtraukti į juodą sąrašą ir daugiau niekada niekur nekviečiami?

Tai yra pirminis taisyklių rinkinys, tačiau jis keisis su įgyjama organizavimo patirtimi. O dabar pagalvokit, ar norėtumėte tokiame renginyje dalyvauti ir su kuo norėtumėte susipažinti.

Brukštelk žinutę