Tu nebūsi rašytojas

aha, jeff goins. na, pavaryk. O šiaip tai gerai, vien teisingi ir blaivūs žodžiai.

Iš tikrųjų parašyti knygą yra lengviausias etapas. Net jei parašai pačią siaubingiausią literatūros gėdą, tu jau esi kaip ir rašytojas. Bet autoriumi tampi tik tada, kai tave skaito. Manyčiau, viena iš didžiausių rašytojų klaidų ir yra, jog jie nori matyti knygą lentynoje, o ne skaitytojo rankose, skaityklėse, monitorių ekranuose ir t.t. Nes juk rašyti iš esmės reikia skaitytojams, o ne lentynoms. Čia jau dažniau kalba ta garbėtroška, pasislėpusi "musiuose" :D Vargu ar yra rašančių, kurie nenori pripažinimo, tai yra natūralus instinktas. Tačiau kalbant apie LT auditoriją, tai tikrai pakanka tapti "žvaigžde", kad tave skaitytų. Ir šiaip kuo žmogus labiau nusišneka, tuo knyga tampa sunkiai pasiekiama ir dar sunkiau įperkama :D Ir tai tik dar kartą parodo, kad ne visada skaitantis žmogus iš tikrųjų yra jau toks dvasiškai turtingas, koks iš esmės turėtų būti :D kažkada tai buvo aksioma, o dabar jau praėjo tie laikai.. Šiaip šiuos laikus galima taip pat neblogai išnaudoti. Mėgstantis rašyti gali tiesiog kurti savo blogą, kaupti "populiarumą", o tuomet bac, ir parašyti kokią knygą. Tikrai atsiras ją skaitančių. Net ir tarp LT blogerių yra ne vienas toks atvejis :) Kitas gi klausimas, ar iš to rašymo norisi uždirbti.. čia jau visiškai kita istorija :D

Dar galima pridėti tai, kad rašymas turbūt pati pigiausia veikla. Užtenka rašiklio ir popieriaus. Mėgstantiems fotografuoti juk reikia nusipirkti fotoaparatą. Norintys groti turi įsigyti muzikos instrumentą ir dar ne patį prasčiausią. O rašyti genialias mintis galima ir ant šūdino popieriaus.

Bet pamirštamas pats svarbiausias dalykas! Geras rašytojas gerai išmano tai, apie ką rašo. Tam neužteks tik rašiklio ir popieriaus! Reikia ir gyvenimiškos patirties, ir pažinti kitus kraštus, ir ištirti sritį apie kurią rašai.
Va, šių dienų pavyzdys, novelė "Marsietis", kurią parašė Andy Weir. Kai rašė, dėjo po skyrelį on-line nemokamai visiems. Žmonėms patiko, sako įdėk viską kaip knygą. Įdėjo į amazon.com, žemiausią įmanomą kainą uždėjo 0.99 dolerio. Ir knyga "Marsietis" tapo bestseleriu. Po to pagal knygą pastatė filmą "Marsietis", ir filmas gavo Oskaro nominaciją už scenarijų. Tai sci-fi žanras, tačiau knyga giriama už realistiškumą. Žiūrim, ką autorius Andy Weir gerai išmanė, ir randame štai ką:
* rašytojo tėvas yra dalelių fizikas;
* pats rašytojas yra kompiuterių specialistas;
* studijavo astronomiją, planetų orbitų mechaniką;
* pats sukūrė kompiuterinę programą, kuri pagal Žemės ir Marso padėtį apskaičiuoja geriausią datą/laiką paleisti kosminį laivą į Marsą.

Ar tokią knygą galėjo parašyti juokingų paveiksliukų feisbuke like'intojas?

Brukštelk žinutę