Žodžių labirintai

Žodžių labirintai vienas iš mano projektų. Kadangi net gi du žmonės man apie jį priminė, tai norėčiau pasidalinti plačiau savo mintimis, idėjomis, prisiminimais.

Senai, senai, kai aš dar buvau visai mažas. Na gal ne toks mažas... Maždaug penkiolikos metų. Vienas iš mano mėgstamų dalykų buvo skaityti Kauno dienos vaikų puslapį. (Ar toks dar yra?) Jame būdavo įvairių dalykų: komiksų, kryžiažodžių, anekdotų, pasakų... Be visų kitų dalykų būdavo ir žodžių labirintai.

Žodžių labirintai – tai RPG pirmtakai, kuriuos žmonės žaisdavo, kai dar neturėjo kompiuterių. Kaip visą tai atrodydavo? Tai būdavo daugybė trumpų sunumeruotų pastraipų. Kiekvienoje pastraipoje būdavo nuorodos į vieną ar kelias kitas pastraipas. Jeigu būdavo nuorodos į kelias pastraipas, tai išsirinkdavai vieną iš jų ir skaitydavai toliau. Tai gaudavosi tarsi dinamiška pasaka, istorija, nuotykis.

10) Tu prieini koridoriaus sankryžą kur pasuki: į kairę (skaityti 5) ar į dešinę (skaityti 45)?

Jau nuo mažens iki šiol praktiškai visiems dalykams be išimties, kuriuos aš darau yra tik viena priežastis. Kai pamatau ką nors gražaus, įdomaus, įspūdingo, aš pasakau: galiu geriau ir imuosi daryti. Pavyksta tai man ar ne, tai jau visai kita tema.

Taigi, žodžių labirintai man labai patiko tuo metu ir aš nusprendžiau, jog galiu geriau. Turbūt nereikia čia slėpti, kad pagrindinis tikslas be jokios abejonės buvo, kad mano sukurtą labirintą iš spausdintų mano mėgstamame Kauno dienos vaikų puslapyje.

Dabar praėjus tiek metu aš tiksliai neatsimenu, kuris buvo pirmas labirintas, kuris paskutinis. Vis tik man rodos pirmas buvo Pilis. Aš ambicingas. O mokykla – pats lengviausias iš visų buvo tik antras ar trečias.

Mano labirintai niekada nebuvo išspausdinti spaudoje, nes aš jų niekada niekam neišsiunčiau. Tais laikais emeilo galima sakyti dar nebuvo. O aš pats niekada nebuvau fanas popierinių laiškų rašymo. Tiesa pasakius, aš apskritai savo sukurtus žodžių labirintus nelabai kam rodžiau...

Kaip kuriami žodžių labirintai? Arba tiksliau: kaip kūriau juos aš?

Pirmiausiai reikalingas vietovės, kurioje vyks veiksmas, planas. Kiekvieno kurmiarausio pažymėti nebūtina, bet detalumas nemaišo. Aš neprisimenu ar buvau nusipiešęs nors vieną žaidimo planą ar tik turėjau savo galvoje, tačiau nusipiešimas jums padės, palengvins. Mokyklos atveju, kaip žaidimo planą, paėmiau savo tikrą mokyklą, kurioje mokiausi.

Toliau pasiėmiau A3 lapą, Pilies atveju, tai net visus tris, ir pradėjau rašyti. Rašoma nuo pradžios vienas kelias, o pastraipos numeruojamos atsitiktinai. Kai vienas kelias parašomas iki galo, tuomet grįžtama atgal ir parašomas kitas kelias. Galas gali būti akligatvis – mirtis, pergalė – žaidimo pabaiga arba grįžimas į koridorių/kelią, kuris jau buvo anksčiau aprašytas.

Kad nesusimaišyti numeracijoje vedžiau tris skaičių sąrašus: parašyti, tuos kuriuos dar reikia parašyti ir laisvi.

Kai viskas baigiama, istorija nuo A3 lapo perrašoma tvarkingai į sąsiuvinį, kuriam dažniausiai trūksta kelių puslapių. Taip tarsi gaunasi mini knygutė.

O dabar spoileris. Kaip pereiti labirintus.

Mokykla – labai paprastas ir lengvas labirintas. Pagrindinis tikslas yra surasti raktą ir išlaisvinti mokytoją, kuri yra antrame aukšte.

Pilis – pats didžiausias labirintas, turintis daugybę kelių, kambarių ir akligatvių. Tačiau pagrindinis dalykas yra pradžioje teisingai pasirinkti daiktus, kurių reikia kelionei. Žaidimo tikslas yra gražinti pavogtą feniksą, o tam reikia patekti į priešų pilį. Į pilį galima patekti įvairiais būdais priklausomai nuo turimų daiktų: galima papirkti sargybinius, galima pasinaudoti nematomu apsiaustu, virvės ir lanko pagalba įkopti į sieną arba surasti slaptą įėjimą. O feniksas burtininko kambaryje.

Mirties slėnis – nemeluosiu, nieko neatsimenu apie šitą labirintas. Bet galiu duoti keletą patarimų: grįžti atgal principe visuomet blogas sprendimas, nemesk kelio dėl takelio, tačiau neatsisakyk padėti žmonėms, jie gali būti naudingi. O nusikaltėlis man rodos pasislėpė fabrike, tik reikia susirasti ginklą, kad apsiginti nuo jo užpuolimo.

Faraono piramidė – pats sudėtingiausias labirintas. Norint jį sėkmingai pareiti reikia surinkti penkis ar šešis (neatsimenu jau) skirtingų spalvų brangakmenius, kurie paslėpti įvairiose keistuose vietose. Beveik kiekvienu pasirinkimo atveju pusė arba net daugiau nei pusė pasirinkimo variantų baigiasi mirtimi.

Sėkmės žaidžiant arba mėginant sukurti savo labirintus.

Brukštelk žinutę