Informatika: antras kursas

Na, jeigu jums pasisekė pirmame kurse, tai sėkmingai tęsite studijas antrame.

 

Trečias semestras

Filosofija - nežinau, kodėl bet informatikoje šis dalykas privalomas. Šiaip, kad ir ką sakyčiau apie šį dalyką daug kas priklauso nuo dėstytojo. Man dėstė toks Čiudpė, tačiau kažkodėl žmonės mėgdavo jį vadinti čiulpia. Šiaip tikrai neeilinis žmogus ir dažnai, pats to nenorėdamas, visus prajuokindavo. Viena iš tokių situacijų buvo, kai jis atėjo į paskaitą neišsimiegojęs ir pareiškė: "vakar mano kaimynai iš viršaus baliavojo, o aš negalėjau užmigti, todėl mąsčiau, kokia tų triukšmų prasmė". Pažymys susideda ir atsakinėjimo per paskaitas, koliokviumo ir egzamino. Į koliokumą atėjau visai nesiruošęs ir gavau tema susijusią su meilę, kažkas tokio "Sokrato meilė gyvenimui". Teko improvizuoti ir pavyko gauti 8.5, bet vis tiek per egzaminą suvartė, nors viskas baigėsi gerai galutinis pažymys buvo 8. Rodos, dabar šis dėstytojas nebedėsto

Taikomoji matematika - matematika valdo. Neskaitant tokių keiksmažodžių kaip: skaičių eilutės, Furjė eilutės, Furjė transformacijos ir galybės kitų, patys dėstytojai irgi nepėsti. Pagrindiniai veikėjai yra Dosinas ir Navickas. Ateina Dosinas į paskaitą ir pareiškia: "Praėjusiais metais Navickas davė skolas 30 studentų, bet aš visi tiek jį aplenkiau ir daviau 32, šiais metasi taip pat nesiruošiu nusileisti". Iš tikrųjų situacija buvo tokia tragiška, jog dekanas atėjęs pas dėstytojus paklausė: "kur dingo mano informatikai?". Po malonių tarpusavio pokalbių dėstytojai leido perlaikyti viską vieną kartą be jokių skolų, tai padėjo nors ir nevisiems.

Optika ir atomo fizika - fizika tęsiasi toliau. Jeigu prieš tai buvo bent jau kažkas girdėta mokykloje, tai čia daugiau naujų terminų. Beje, jeigu prieš tai jums atrodė kažkas nesuvokiamo ir mistika, tai čia nesitikėkit nieko geresnio.

Elektros grandinių teorijos pagrindai - nesuprantu kodėl informatikai turi mokėti jungti elektros grandines. Tai irgi būtų galima pavadinti fizika. Per teoriją aiškina visokius varžų jungimus, per praktiką iš to sprendžiami uždaviniai, bet pati linksmiau dalis yra laboratoriniai. Sujungi grandinę, dėstytojas patikrina, tada įjungi elektros srovę ir iš kokio nors prietaiso pradeda rukti dūmai.

Objektinė technologija ir duomenų struktūros - teoriškai tai programavimas JAVA. Praktiškai bet kas bet kaip. Paskaitų metu pasikeisdami knyga skaitė dėstytojai Baniulis ir Tamulynas. Teorinės paskaitos švelniai tariant būdavo baisios. Jeigu koks nors studentas, ne duok dieve, užduodavo dėstytojui klausimą, tai čia beveik tas pats kaip ant 386 paleisti kokią nors sudėtinga programą. Kompiuteris akimirksniu pakimba ir nereaguoja į aplinką 5-10 minučių. Laboratorinių metų reikdavo atlikti kokias nors užduotis su duomenų struktūromis, tačiau kodo niekas netikrindavo svarbu, jog ekrane išvesdavo teisingą atsakymą. Todėl dažnai studentai nesivargindavo kurti sudėtingų algoritmų, o tiesiog paimdavo pačius elemtariausius, kad tik skaičiuotu teisingai. Beje, čia privalumas yra imti viena sudėtinga darbą visam semestrui, nei vargintis kas savaite gaminti mažus laborus.

 

Ketvirtas semestras

Tikimybių teorija ir statistika - jeigu vis dar este be skolų, tai turite puikia progą vieną užsidirbti. Pavyzdinis dėstytojo uždavinys: mergina pažysta šešis vaikinus. Kaip jai ištekėti užgerinusio jeigu nežinoma, kada kuris pasipirš? (Gal permiegoti su visais?). Atsiprašau, jeigu uždavinys nevisai logiškas, nes mano atmintis negeležinė. Čia nėra daug ką pasakoti, nėra daug ką pasakoti, nes man pačiam šis dalykas buvo būrimas iš kavos tirščių.

Kompiuterių elementai - pasiimat pora "AND" ir "OR" tipo elementų ir pirmyn daryti schemą. Šiaip tai man pasisekė užteko padaryti schema tik su programa, tačiau studentai metais prieš tai turėjo ją sujungti ant stendo, o dar ankščiau reikėdavo netgi sulituoti mikroschemas. Per teorijos paskaitas teks susipažinti su kompiuterių istorija, beje, tai nepirmas ir nepaskutinis kartas.

Operacijų tyrimas - teoriškai tai labai reikalingas dalykas, bet praktiškai... Laboratorinius teko daryti su Matlab. Padarai laboratorinį ir po to dar pusią valandos įrodinėji dėstytojui, jog tu padarei teisingai, o kiti kurie atsikaitė ankščiau klaidingai. Teoriškai dėstytojai dalyką iš mano ir iš dėsto, bet praktiškai... Vienas linksmesnis dalykas, jog dėstančio dėstytojo pavardė Gaidys. Visi sėdi ir tyliai kuždasi: "Paklausk, kokia dėstytojo pavardė"

Mikro- ir makroekonomika - matyt informatikams svarbu išmanyti visus dalykus, šiame kurse per pusią metų reikia išeiti, tiek kiek ekonomikos fakultete per du. Be to, dar reikia spręsti ekonomikos uždavinius su visokiomis pasiulom ir ir paklausomis. Tikrai neįsivaizduoju šio dalyko naudos.

Operacinės sistemos - čia teoriškai jus supažindina su įvairiomis operacinėmis sistemomis. Per laborus teoriškai jus turėtumėte susipažinti su darbu Linux operacinėje sistemoje. Na bet visi puikiai žino, jog teorija ir praktika yra tas pats praktiškai tik teorijoje. Per praktika dažniausiai sėdite prie tų pačių Windows ir per SSH vykdote komandas Linux serveryje. Dalyko praktinė prasmė ir nauda, gerokai abejotina, nors teoriškai tai turėtų būti svarbus dalykas.

Po dviejų kursų žmonės gali rinktis savo specializaciją. Specializacijos viena nuo kitos skiriasi vienu specialybiniu dalyku.

Specializacija A, dar vadinama duomenų bazėmis. Tai nevisai tikslus pavadiniams, bet jis arčiausia tiesos ir daugiau mažiau atskiedžia ko tikėtis. Aš, kaip ir dauguma geriausių studentų pasirinkau šią specializacija, todėl kitą kartą kalbėsiu daugiau apie ją.

Specializacija D - arba kitaip vadybininkai. Čia sustojo dauguma su prastesniais vidurkiais. Praktinė šios specializacijos prasmė man neaiški. Jeigu norit pamatyti girtą dėstytoja per paskaitas, tai reiktų stoti čia.

Specializacija E - čia pateko visi, kurių niekur kitur nepriėmė, net į specializacija D. Teoriškai tai naudinga ir reikalinga specializacija, bet...

Specializacija F, arba programeriai. Čia stojo visi geri studentai, kuriems nepatiko specializacija A.

Specializacija K, arba tinklai. Kažkuria prasme tai prestižinė, nes priima labai nedaug studentų (apie 20). Tačiau baigus bakalaurą nėra studijų tęstinumo magistre, todėl sakyčiau jog šis reikalas gerokai neišbaigtas.

Specializacija S - medicinos informatikos sistemos pagrindai. Kas per ..?! Mano laikais tokios nebuvo, todėl susilaikysiu nuo bet kokių komentarų.

Bendras vietų skaičius yra ir mokantiems ir nemokantiems studentams, todėl bent jau mano laikais buvo geriau būti mokančiu su blogu vidurkiu ir įstoti ten kur nori, nei nemokančių bet patekti belekur.

Brukštelk žinutę