Informatika: pirmas kursas

Kaip ir žadėjau apžvelgsiu ką gero (ar blogo) mane iš mokė KTU.

Pirmas semestras

Anglų kalba - pirmoje paskaitoje reikia laikyti testą, pagal kurį nusprendžia jūsų galimybes. Norėčiau perspėti nelaikyti testo "ant ura", nes blogas išlaikymas trumpina jūsų gyvenimą. Galimi išlaikyto egzamino variantai: ketvirtas lygis - du metai, penktas lygis - metai (dabar gali būti, jog keitėsi), šeštas lygis - anglų dalyko nėra. Jeigu išlaikote šeštam lygiui jums pasiūlo laikyti galutinį testą ir pasirašo tiek kiek gavote iš to testo, aišku, jeigu pažymys jūsų netenkina niekas jums nedraudžia pereiti į penktą lygį. Norėčiau pastebėti, jog kitų kalbų šiame fakultete nedėsto ir anglų yra privaloma, tiems, kurie nesimokė anglų mokykloje, testo laikyti nereikia, jie iš karto gauna pradinuko lygį.

Diskrečioji matematika - labai bjaurus dalykas: aibės, grafai, trumpiausio kelio algoritmas. Dar neišmokus programuoti davė suprogramuoti užduotis pagal, kurias reikia arba nustatyti grafo tipą, arba rasti trumpiausia kelią. Žmonės dar nemoka programuoti, o gauna užduotis nuo kurių galima galva nusisukti! Nepasikuklinsiu sakydamas, jog 50% studentų pirko užduotis. Dabar šį dalyką per kėlė į antrą kursą. Beje, nepaminėjau vieno svarbaus dalyko: visas kursas buvo padalintas į du srautus ir jiems dėstė skirtingi dėstytojai. Tie kas pateko pas Pluką, taip nesiskundė, jiems tereikėjo parašyti pascal programa norit gauti įskaitą iš anksto. Tiek man, tiek tiems kas buvo pas Pluką, reikėjo pasirinkti užduotį, bet kokių atveju sunkesnę užduoti imti apsimokėjo. Mano atveju sunkesnė užduotis buvo skirta dviem studentams, dvi galvos geriau nei viena.

Tiesinė algebra ir diferencialinis skaičiavimas - tai tik matematikos ledkalnio viršūnė. Pirmoji tema - matricos, jeigu iš šios temos nesugebat gauti 10, tai verta susimastyti kokio velnio čia stojote, nes vėliau bus tik sunkiau. Šiame kurse yra dar viena ne ypač sunki tema - išvestinių skaičiavimas., Jeigu mokykla save gerbia matematikos srityje, tai apie didžiąją dalį mokomų teorijų turėtumėte būt viena ausimi girdėję mokykloje. Aišku, čia tos teorijos pateikiamos detaliau ir sudėtingiau.

Skaitmeninės logikos pradmenys - šaunus dalykas, pas šaunų dėstytoją. Arba kitaip sakant: vienas, nulis, vienas, nulis. Mums dėstė Valys, bet kadangi jo vardas buvo iš A raidės tai visi sakydavo avilys. Per šio dalyko srautines paskaitas krėsdavome daug šposų. Beje, turbūt vienintelis ir pagrindinis dalyko informacijos šaltinis yra dėstytojo diktuojama teorinė medžiaga.

Kompiuterių struktūros ir programavimo pagrindai - tai yra turbūt tas dalykas dėl kurio jūs stojote į informatiką - programavimas. Senai, senai, čia kaip ir visur buvo dėstomas pascal, bet maždaug prieš 5 metus dėstytojai nusprendė jį pakeisti C++Builder. Šiame dalyke buvo sustiprintas lygis, nors privalumų jį lankyti buvo nelabai daug, rodos, vienas balas prie galutinio pažymio, bet jį pasirinkti verta. Čia žmonės gauna sunkesnes užduotis ir gali geriau, savarankiškiau tobulinti savo sugebėjimus.

Kūno kultūra 1 - tai vienintelis dalykas, kur pažymys rašomas už lankomumą. O jeigu netyčia, arba tyčia nelankėte, tai tenka rašyti krūvas referatų, arba nukasinėti sniegą dėstytojo sode. Kadangi šis dalykas yra vertas nulio kreditų, tai būtu labai nemalonu turėti iš jo skolą.

Antras semestras

Anglų kalba - jeigu prieš tai jums pasisekė ir patekot į penktą lygį, tai dabar jums turėtų dėstyti šeštąjį. O, jeigu nepasisekė... bet kokiu atveju, jeigu sesija baigėsi sėkmingai, jums dėstomas aukštesnis lygis, nei praėjusį semestrą.

Integralai ir diferencialinės lygtys - matematika irgi sunkėja, nors integralai dar yra niekis, palyginus su tuo kas laukia ateityje. Rašydamas ankščiau nepaminėjau, jog matematikos pažymys susideda iš dviejų dalių - praktikos (uždavinių sprendimo) ir teorijos. Išmokit vieną dalį idealiai ir jau turit parašą, nors praktiškai, daug realiau gauti iš abiejų po tuputi, svarbu, jog to trupučio sumoje užtektų.

Programų kūrimas ir objektinio programavimo įvadas - tęsiama, tai ką pradėjote pirmame kurse.

Kompiuterinė grafika - negalima sakyti, jog informatikoje nėra braižybos, tiesiog, nereikia braižyti rankomis. Šiame dalyke susipažinsite su AutoCad ir Lisp. Čia nepakenktų gera fantazija, nes reikia įsivaizduoti kaip viena ar kita detalė atrodys iš viršaus, šono ir priekio. Beje, dalykas nėra toks sunkus, koks gali pasirodyti iš pradžių.

Mechanika, termodinamika ir elektromagnetizmas - tai nuostabus malonumas - fizika. Šiame dalyke apžvelgiama tai, ką mokėtės mokykloje tik plačiau. Dalykas susideda iš trijų dalių: teorijos, praktikos ir laboratorinių. Laboratoriniu metu, teks atlikti visokius badymus, pvz. matuoti laisvo kritimo pagreitį. Laboratorinius dažniausiai tenka atlikti grupelėmis arba bent jau po du. Praktika - tai uždavinių sprendimas, bjaurus dalykas, bet jeigu jums tai mistika, tai žinokit vėliau bus dar blogiau. Teorija, hm... Visos grupės susirinkdavo į didžiulę auditoriją ir dėstytojas Dudonis diktuodavo teoriją iš savo užrašų. Sėdint gale girdėdavosi tik dėstytojo dundenimas... Be to, dėstytojas labai mėgdavo, kas antra paskaita, duoti apklausas paskaitos gale iš to ką jis diktuodavo tą dieną, tokiu būdų įvertindamas paskaitos lankomumą. Kaip apklausos atsiliepdavo galutiniam pažymiui aš neatsimenu, gal kokį vieną balą ir sudarydavo...

Kūno kultūra 2 - jeigu pirmame semestre sugebėjote gauti parašą, tai dabar irgi neturėtų būti problemų.

Artimiausiu metu papasakosiu apie antrą kursą.

Brukštelk žinutę