Knyga. Andrej Kurpatov - Laimė tavo rankose

Ar žinote kaip veikia jūsų smegenys? Ne? O reikėtų. Šioje knygoje paprastais žodžiais bandoma paaiškinti kaip veikia smegenys. Kam to reikia? Ar norėtumėte žinoti vieno ar kito savo poelgio priežastis? Ar jums patinka plaukti pasroviui? O gal vis dėl to norėtumėte valdyti savo elgesį?

Knyga sudaryta iš dviejų dalių, pirmoje paaiškinama, kaip veikia smegenys, o antroje aptariama ką daryti.

Pabandysiu jus trumpai supažindinti su tuo kas rašoma knygoje. Taigi pirmasis dalykas - įprotis, jį geriausiai iliustruoja Lorenco žąsies istorija. Mokslininkas Konradas Lorencas turėjo žąsį Martina. Tą žąsį jis augino nuo pat mažens. Kadangi, miegamasis buvo antrame aukšte, tai kol Martina buvo maža mokslininkas ją užnešdavo į antrą aukštą prieš miegą. Vieną dieną vietoj to, kad užneštų jis nusprendė, jog žasis didelė ir gali pati užlipti, todėl vietoj nešimo ėmė ją vilioti. Martina išsigando ir nubėgo prie lango. Visos žąsys kaip išsigąsta bėga į šviesą. Tačiau kiek pasisukiojusi prie lango jinai pagaliau pasiryžo ir pati užlipo laiptais. Nuo to karto Martina visuomet pati užlipdavo į antrą aukštą, tačiau prieš lipdama bėgdavo trumpam pastovėti prie lango. Vieną kartą mokslininkas ilgai dirbo ir užmiršo įleisti žąsį. Kai prisiminė nubėgo iškarto įleisti išsigandusi Martina iškarto užskrido ant penkto laiptelio ir sustingo nežinodama ką daryti toliau. Kiek pastovėjusi jinai nulipo nubėgo prie lango, už lango jau buvo tamsu, kiek pastovėjusi prie lango jinai ramiai užlipo laiptais.

Antrasis dalykas - dominantė. Kartais žmogaus gyvenime ima dominuoti vienas poreikis nustebentis visus kitus - tai dominantė. Pavyzdžiui, su alkanu žmogum gali kalbėti apie ką tik nori, jis vis tiek galvos tik apie maistą. Kol nepasisotins, geriau prie jo nelįsti. Bet kai žmogus pasisotina jo šita dominantė pasitraukia ir jis gali užsiimti kita veikla. Tačiau visai kas kita, jeigu jūs įsimilėjote, kita dominantė užvaldanti žmogų ir čia ne maistas, taip lengvai nepatenkinsi.

Ir trečias dalykas: ar tai, ką žmogus galvoja, tikrai yra tai ką jis galvoja? Jeigu trumpai tai problema yra tai, kad žmogaus sąmonė ir pasąmonė nesusikalba, o jeigu ilgai ir aiškiai pasiskaitykite knygoje.

Tai tiek pirmoje dalyje, antroje dalyje kalbama apie tai ką daryti. Kadangi ištraukti keletą taisyklių iškonteksto ir pateikti jas čia per daug sudėtinga, tai pakomentuosiu tik paskutinį antros dalies skyrelį, kuriame pateikiamos taisyklės kaip gyventi remiantis antikos filosofais: 1) Nedaryti problemų iš "neutralių" įvykių; 2) Neigiamą įvykį reikia sutikti kaip skatinimą veikti; 3) Prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą.

Jeigu bendrai, man patiko pasakojimas apie meilę - dabar žinosiu - meilės nėra.

Mano vertinimas:

- dar vienas rusų Antony Robbins, rekomenduoju susipažinti.

Brukštelk žinutę