Knyga. Bill Bryson - Namie: trumpa privataus gyvenimo istorija

Apie šią knygą sužinojau visiškai atsitiktinai pamatęs reklamą anglų kalba. Tuomet pasakiau sau, kad, jei knyga bus išleista lietuvių kalba, būtinai ją įsigysiu. Maždaug po pusmečio ją išleido, bet tuomet mane sutrikdė jos kaina: Pegaso/Vagos knygynuose jinai siekė bene 60 litų. Dabar pasidairius internete, jinai kainuoja du kartus pigiau.

Bill Bryson nusipirko 1851 metais pastatyta namą ir tuomet jam kilo klausimas: kodėl namas yra toks koks yra? Knygos skyriai yra pavadinti namo patalpomis, tačiau apie konkretų namą yra kalbama minimaliai. Čia apžvelgiamas žmonių gyvenimas nuo seniausių laikų iki dabar. Aptariama architektūra, mados, papročiai, ligos, intymus gyvenimas. Paaiškinama įvairių angliškų žodžių kilmė, bei raida.

Tai yra stora (480 puslapių), bet labai įdomi knyga. Ne kiekvienas romanas skaitosi taip įdomiai ir lengvai kaip ši knyga.

Dabar tiesiog paminėsiu keletą atsitiktinių faktų iš knygos.

1831 m. Anglijoje lavono vagystė buvo laikoma lengvu nusikaltimu, tuo tarpu karsto - sunkiu.

1802 m. Elizabeth Salmon pavogė mergaitę. Jinai buvo apkaltinta suknelės vagyste, nes vaiko pagrobimas nebuvo nusikaltimas.

1697 m. John Locke Anglijos Prekybos ministerijai nusiuntė laišką tvirtindamas, jog vaikai turėtų pradėti dirbti nuo 3 metų.

1696-1851 m. Anglijoje buvo langų mokestis. Kuo daugiau langų namas turi, tuo daugiau moki. 1746-1845 m. Anglijoje buvo stiklo mokestis. Kuo storesni stiklai languose buvo, tuo daugiau moki. Langai buvo toks turtas, kad vienas žmogus savo testamente namą užrašė žmonai, o langus sūnui. Kitais laikais, kitas žmogus testamentu savo žmonai paliko miegamojo lovą. Tiesiog nuostabu, kaip praeityje buvo vertinami daiktai, į kuriuos dabar praktiškai nekreipiame jokio dėmesio.

Dar daug įdomių dalykų rasite knygoje.

– pikta, kai leidykla nesugeba tokios nuostabos knygos tinkamai pristatyti žmonėms. Jinai turėtų ilgai laikytis top10 perkamiausių, bet vargu ar nors kartą buvo ten patekusi.

Brukštelk žinutę