Knyga. Guy Kawasaki - Žavesys

Kada paskutinį kartą skaitėte knygą su šypsena veide?

Būna, kad kartais paimi romaną ir nenori paleisti iš rankų, kol neperskaitai iki pat galo. Tačiau ši knyga, ne romanas, čia nėra nuotykių, nėra dramos, nėra siužeto... Ir vis tiek nesinori paleisti iš rankų.

Yra daugybė būdų kaip apgauti, manipuliuoti žmonėmis siekiant jiems iškišti nereikalingą produktą ar gauti asmeninės naudos, tačiau žavesys nėra vienas iš jų. Žavesio tikslas yra ilgalaikė abipusė nauda. Žavesys jums padės susirasti bendraminčiu ir sekėjų.

Norint žavėti kitus visų pirmą reikia tapti patraukliu, tam svarbu keturi dalykai: šypsena, apranga, rankos paspaudimas ir kalba.

Renkitės taip, kad jaustumėtės patogiai, jeigu nesijausite patogiai nesugebėsite sužavėti kitų. Jeigu darbovietė reikalauja rengtis taip, kad jūs nesijaučiate patogiai, vertėtų keisti darbovietę.

Kalbėdami rinkitės paprastus žodžius, venkite bendrinio asmens sakinių, kalbėkite trumpai. Nevartokite palyginimų apie karą, nes greičiausiai niekas iš klausytojų nėra kariavęs. Taip pat turėtumėte vengti sporto analogijų, nes skirtingose šalyje populiarios skirtingos sporto šakos, žmonės gali nesidomėti tuo sportu apie kurį jūs kalbate.

Žmonės yra daugiau panašūs nei skirtingi. Jeigu rasite bendrų pomėgių, bus lengviau žmogų sužavėti. Jeigu žmogus neturi jokių pomėgių, tai galbūt neverta jo žavėti apskritai?

Jeigu norite sužavėti kitus būkite patikimas ir atviras. Visi žmonės yra geri, kol neįrodyta priešingai.

Žmonės, kurie turi tikslus yra labiau žavintys, nei abejojantys.

Šitoje vietoje tiesiog imsiu ir sustosiu, nes tikrai norisi nurašyti visą knygą.

Mano vertinimas:

– ši knyga mane labai sužavėjo, autorius žino apie ką rašo.

Brukštelk žinutę