Knyga. Larry Niven, Steven Barnes - Svajonių parkas

„Svajonių parkas“ yra pirma to paties pavadinimo ciklo knyga ir, deja, vienintelė (kol kas?) išleista lietuvių kalba.

„Svajonių parkas“ taip pat yra atrakcionų parko pavadinimas, kuriame vystosi istorija.

Mane labai nustebino, kad pirmame puslapyje yra išvardinti visi knygos veikėjai, kurių yra pusę tonos. Pirmus šimtą puslapių knygą skaityti buvo labai sunku, visi veikėjai kiekvienas sau veikė ką tik norėjo ir tik vėliau pavyko užsikabinti, kai visi veikėjai susirinko vienoje vietoje.

Svajonių parkas rengia labai įspūdingą naują žaidimą pavadinta „Pietinių jūrų lobiai“. Tai kažkas panašaus į lauko RPG, kur susirenka žmonės palakstyti įsivaizduodami, jog yra burtininkai, kariai t.t. Tik priešingai, nei tai ką jūs galite pabandyti ir Lietuvoje, čia lakstote ne po atsitiktinius miškus, bet specialiai parengta aplinka. Parkas ir žaidimo meistras investuoja daug lėšų norėdamas, kad žaidimas būtų kiek galima realistiškesnis ir suteiktų žaidėjams kiek galima daugiau tikrų emocijų. Priklausomai nuo scenarijaus parenkami specialūs medžiai, krūmai, žolė, sukuriami holografiniai paukščiai ir gyvūnai. O žaidėjai kovoja prieš čiabuvius, kurių dalį vaidina nusamdyti aktoriai, o kitus hologramos. Pasibaigus žaidimui iš nufilmuotos medžiagos kuriamas filmas. Žodžiu, svajonių išsipildymas mėgstantiems žaisti RPG.

Svajonių parke įvykdoma žmogžudystė, jos įvykdymu įtariamas vienas iš „Pietinių jūrų lobių“ žaidėjų, tačiau ši knyga nėra detektyvas. Žmogžudystė yra tik priežastis pagrindiniam veikėjui visų galų meistrui - praktiškai supermenui - Aleksui Grifinui patekti į žaidimą. Toliau visas veiksmas vystosi apie žaidimą ir žaidėjų patiriamas emocijas, tik paskutiniame puslapyje pist ir Aleksas atskleidžia visus nusikaltimus visiškai nemotyvuotai, nepagrįstai ir iš oro.

Tai nepirma knyga, kurioje vyksta, vyksta veiksmas ir taip... ai nafig, va teisingas sprendimas čia pist pist per du puslapius, o ten ką skaitėte buvo ne į temą. Jeigu jums įdomų kokioje dar knygoje taip atsitinka, tai – šitoje.

Skaitydamas knygą džiaugiausi žinodamas kas yra krovinių kultas ir medinė žąsis. Išmanantis Naujosios Zelandijos genčių kultūrą bei mitologiją turbūt džiaugtųsi dar labiau nei aš.

Mano vertinimas:

– perskaitęs knygą pagalvojau, kad tikrai norėčiau dalyvauti tokiame žaidime ir reikalingas technologijas beveik visas turime, tačiau kai kurios knygos vietos yra tokios... ai nafig...

Brukštelk žinutę

Komentarai(0)