Knyga. Michael Moorcock - Kalavijų rikis

Turiu prisipažinti, jog keista paimti tokią seną knygą į savo rankas. Jinai plona, raidės didelės, o viduje dar galite rasti paveiksliukus nuspalvojimui. Įdomu ar savo laiku šita knyga parsidavinėjo viename komplekte su spalvojimo pieštukais?

Senai, senai pasaulyje gyveno tik vadagai ir nadragai, protingos rasės linkusios į filosofiją vertinančios grožį, tačiau taip pat labai uždaros ir atsiskyrusios nuo kitų. Tuomet į pasaulį plūstelėjo žmonių barbarų banda, kuri čia vadinama mabdenais. Mabdenai negailestingai naikino senųjų rasių pilis versdami jų gyventojus vergais, o tuos kurie nenorėjo vergauti tiesiog nužudydavo.

Princas Korumas Džailinas Irsis arba Princas Raudona Mantija yra paskutinis likęs gyvas vadagas ir šioje knygoje pasakojami jo nuotykiai. Jis gyvena keistame pasaulyje, kuriame egzistuoja penkiolika matmenų. Kalavijų Rikis, kurio garbei pavadinta ši knyga, yra vienas iš dievų ir valdo penkis iš penkiolikos matmenų. Kadangi, tai yra pirmoji iš šešių Korumo ciklo knygų, tai leisiu sau spėti, jog princui tenka susipažinti ir su likusiais dievais.

Aš galvojau ką man primena ši knyga... Brolių Grimų pasakas: skraidantys aitvarai, ugnies jūra, ledo dykuma, akla valdovė... Tačiau pati istorija šiek tiek per žiauri, kad būtų vaikams, atsiprašau už spoilerį, bet kovos su mabdenais metu Korumas neteko rankos ir akies.

Kam patiktų ši knyga? Tiems kam patiko Futurologų kongresas bei Plieninė žiurkė.

Mano vertinimas:

– brolių Grimų pasakos truputį paaugusiems.

Brukštelk žinutę