Knyga. Stephen Hawking - Visata riešuto kevale
Turbūt daugeliui kils klausimas, kodėl, po to kai negražiai atsiliepiau apie knygą Didysis Projektas, aš pirkčiau dar vieną to paties autoriaus knygą? Todėl kad noriu suprasti ir knygoje gražūs paveikslėliai. Labai gražūs.
Šita knyga priešingai nei Didysis Projektas neturi tos gražios įdomios istorinės dalies ir iš karto griebia jaučiui (Einšteinui) už ragų. Ir pats pirmas skyrius prasideda nagrinėjant reliatyvumo teoriją. Toliau pristatoma menamo laiko sąvoka, kuris kažkokių būdu yra statmenas laikui, kuriame mes gyvename, todėl padeda fizikinius reiškinius nagrinėti iš kitos perspektyvos.
Knygoje kalbama apie juodąsias skyles, aptariamos kelionių laike galimybės, svarstomos mokslo vystimosi ateities perspektyvos. Paskutiniame skyriuje trumpai užsimenama apie M teoriją bei daug diskutuojama apie branų teoriją, kuri, beje, aiškiai pristatyta tik knygoje Didysis Projektas.
Principe šitoje knygoje padengiamos visos tos pačios temos kaip ir Didysis Projektas, tiesiog galbūt čia analizuojami biški kitu kampu, aptariami biški kiti pavyzdžiai.
Šitą knygą skaityti man buvo truputėli lengviau nei Didysis Projektas, tačiau manau, jog lengviau buvo tik dėl to, jog šita buvo mano antroji tos srities knyga. Apskritai jeigu norite skaityti bet kurią iš šitų knygų, pirmiausiai rekomenduočiau pasiimti ir perskaityti fizikos vadovėlį.
Mano vertinimas
– vienos vietos suprantamos lengviau, kitos sunkiau ir vis tiek smalsumą sužadina.